04.08.2015 | zobrazení 3327
 
MS Skotsko: Představovačka middle


Zatímco někteří už mají odpracováno, Daně, Vendě a Šéďovi začne šampionát až dnes. I je jsme při cestě do Skotska podrobili menší zpovědi. A chvílemi jako by promluvil Jarda Jágr.

Dana Šafka Brožková
Věk: 34
Oddíl: SC Jičín/Domnarvets (SWE)
Účast na MS: podvanácté
Nejlepší výsledek: 1. long (2008), 1. middle (2009)
Na MS ještě běží: štafety(?), long


Jak se cítíš před MS a v jaké jsi přiletěla formě?
Cítím se všelijak a v jaké jsem formě, to se dá také těžko hodnotit. Tím, že jsem tam nebyla na žádném soustředění, tak ještě musím před samotnými závody ještě objet nějaké mapy. Také nejsou kvalifikace, na což nejsem zvyklá, takže to je pro mě jiný. Takže se uvidí. Nedávám si cíle, ale vím, že jsem něco odtrénovala a za ty roky také nějaké zkušenosti mám.
S jakým výsledkem budeš spokojená?
To jsem si ještě nepromýšlela.
Co čekáš od terénu a jak ti bude sedět?
Mapy jsem si procházela, koukala jsem na GPSky, ale ono se z toho moc usoudit nedá. To je čistý krásný les a všichni běží na směr. A najednou z deseti lidí začnou čtyři u před kontrolou kličkovat, nebo za ní. Dělají tam kličky a nejsou schopní ji najít. A to je bílý čistý les podle mapy. Takže tam něco v tom být musí. Takže uvidíme.
Existuje lochneska?
Přijde mi to takový tajemný, takže možná, že jo. Minimálně ta plyšová v obchodech.

Vendula Horčičková
Věk: 22
Oddíl: Luhačovice/Södertälje (SWE)
Účast na MS: podruhé
Nejlepší výsledek: 39. sprint (2014)
Na MS ještě běží: long


Jak se cítíš před MS a v jaké jsi přiletěla formě?
Doufám, že v dobré. Cítím se dobře, tak uvidíme, co to přinese.
S jakým výsledkem budeš spokojená?
Chtěla bych zaběhnout takový závod, abych s ní mohla být sama spokojená. Špatně se to vyčísluje, ale dvacítka by byla pro mě dobrá.
Co čekáš od terénu a jak ti bude sedět?
Čekám, že to bude hodně fyzicky náročný, že to bude bolet a že to bude chtít bojovat až do konce – obzvlášť na tom longu. Na terény jsem si zvykla, nepřijde mi to nic extrémně náročný, tak doufám, že to potvrdím i v závodech.
Existuje lochneska?
Tak určitě.

Jan Šedivý
Věk: 30
Oddíl: SK Praga/Stora Tuna (SWE)
Účast na MS: poosmé
Nejlepší výsledek: 1. štafety (2012), 12. long (2012)
Na MS ještě běží: štafety, long


Jak se cítíš před MS a v jaké jsi přiletěl formě?
Forma je dobrá, těším se na to. Příprava proběhla tak, jak měla, zdraví drží, jen syn mě budil. Ale snad to nebude mít žádný vliv na funkci.
S jakým výsledkem budeš spokojený?
Hlavně nechci zklamat fanoušky. V tomhle věku na mě ty lidi spoléhají. A jinak mám takový skromný cíl – medaili ve štafetách, to by bylo hezký. A na middlu a na longu podat dobrý výkonu. Na longu to asi bude hodně složitý, na middlu to může být o jedný chybě. Ale chtěl bych se zlepšit. Na longu jsem byl nejlíp dvanáctý.
Co čekáš od terénu a jak ti bude sedět?
Na Glen Affricu (terén longu) jsme nebyli, ani nevíme, jak to tam v reálu vypadá. Netuším, jestli to bude tak drsný jako to, co jsme běhali. To nevím, jestli by nám sedělo. Kdyby to bylo spíš běžečtější, tak by to bylo asi příjemnější. Ta morfologie je docela složitá, ale všichni to budou mít stejný. Middle a štafety čekám rychlý závody. Tam bude rozhodovat, kdo neudělá chybu.
Existuje lochneska?
Teď byl zrovna článek na idnesu, že to je velice obří sumec. Uvidíme, jestli přijede starej Vrtílek, aby ho vyndal.

/Zhaly
Photo: worldofo.com


© Český svaz orientačního běhu / Czech OF