05.10.2016 | zobrazení 1776
 
Nominace pro SP Švýcarsko


I letos končí světová sezóna v jámě lvové. Tedy ve Švýcarsku, konkrétně v Aarau. A přestože pro jádro týmu je to už hoódně natažené, věříme, že aktuální forma některých opor stále slibuje šanci že se nestaneme jen vhozenou potravou.

SP ŠVÝCARSKO - nominace

Výsledná nominace už odráží i případný nezájem oslovených o účast na této sérii.

Prvním závodem budou smíšené štafety. Vloni tu naši doběhli čtvrtí, letos na ME pátí a na MS šestí. Tenhle tým má ale na víc! ;)

Tentokrát nasazujeme jen jeden mix a ostatní se tak můžou plně soustředit na sobotní klasiku. Terén by nám měl celkem vyhovovat, klasický Mitelland. Pořadatelé uvádějí, že nejpodobnějším prostorem je nedaleká mapa Langenthal, na které jsme shodou okolností měli v roce 2012 nominačky pro švýcarské MS. Zajímavostí bude tentokrát start po dvojicích. Snad to znamená, že každý si poběží svůj okruh a ne že to po zkušenosti z MS začně IOF párovat transparentně už rovnou na startu...

V neděli pak tečku za letošní sezónou obstará tradiční městský sprint. A jako tradičně i letos poběží finále A jen nejlepších 40 přítomných závodníků v pořadí SP. Z nominovaných mají účast ve finále A jistou Vojta (11. v SP), Denisa (22.) a Miloš (26.) Hodně blízko je 41. Jan Petržela. Při nějakém bodovém zisku ze sobotní klasiky a po proškrtání nepřítomných by to mohlo vyjít i Janě (52.) a Pájovi (59.). U ostatních je to samozřejmě také možné, ale museli by klasiku zaběhnout na velkou bednu.

stránky SP Švýcarsko


© Český svaz orientačního běhu / Czech OF