CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Píchal a Jedla do civilu!
 
28.11.2003 | zobrazení 3031
Informace z jednání na Dukle v Praze na Julisce...

- provedeno zhodnocení sezóny
- ze strany Dukly vyjádřena spokojenost s výsledky
- ze strany ČSOB vyjádřena spokojenost se spoluprácí s ASS Dukla
- (!!!) z důvodu reorganizace státní podpory rezortních sportovních center není možné prodloužit smlouvy s o.z. Michalem Horáčkem a o.z. Michalem Jedličkou
- přítomen zástupce MŠMT zodpovědný za přípravu reorganizace: v diskusi uváděl velmi slabé, až protichůdné argumenty; v materiálu byly navíc objeveny značné nejasnosti
- příklady některých argumentů:
..... z hlediska úspory - "ano, opravdu se na tom moc neušetří" (plk. Lakomý na místě potvrdil, že kapitola rozpočtu "různé" je z hlediska celé Dukly minimální, zanedbatelná)
..... z hlediska podpory olympijských sportů - "máme tu olympijské sporty, které nemají základnu ani výsledky, ty přece musíme podpořit!" (přitom tyto sporty mají tu šanci, že když někdo udělá na OH výsledek do desítky - jako u nás letos Ropek, Losman, Jedlička, holky - tak se stane mediální ikonou, atraktivnější pro sponzory...)
..... z hlediska zefektivnění práce center - "Oddíly RŮZNÉ produkují za málo peněz velké výsledky. Tak to přece nemá být." Proto se mají růzňáci rušit ;-(
- vyjádřena platonická podpora OB jak ze strany Dukly, tak ze strany zástupce MŠMT
- jako možné řešení situace označena INOMINÁLNÍ SMLOUVA - sportovec není zaměstnancem Dukly, ale jejím smluvním partnerem (zdálo se mi však, že tato možnost bohužel na konci jednání vyšuměla do ztracena)

Můj osobní dojem: Jde o zaržání úředního šimla. Poměrně vysoká hra, kde občas nějaká ta rána padne vedle, ale na pěšáky se holt nehledí. Ti lidé nahoře na ministerstvu jsou až příliš odtržení od reálného sportovního světa (jak bylo vidět z proslovů zástupce MŠMT, který neustále sklouzával k vysvětlování různých tlaků na svou osobu, místo aby se pokusil podívat na věc optikou logiky a efektivity).
Je smutné, že všechny strany připouští, že problém se primárně dotýká cca desítky sportovců a hodně malého objemu peněz, ale nikdo není schopen pro to něco udělat. (Pomineme-li tedy fakt, že prý už bylo zrušeno i středisko parašutismu s ročním rozpočtem 15 mil Kč, a také plochá dráha.) Na straně druhé rostou úřednická místa v molochu státního aparátu jak houby po dešti (místo aby se tvrdě sázelo na e-government) a lobbingem v parlamentu se rozdělují mnohem větší částky na kde co. Jsme opravdu tak veleúspěšná země, že si můžeme dovolit rušit podporu lidem, kteří - jak bylo řečeno - produkují velké výsledky pro vlast za malou cenu? "Odborník žasne, laik se diví", jak by řekl klasik.

Z kuloárů: Když se plk. Podloucký (nejvyšší v armádním sportu) vydal do parlamentu za naší osvícenou ministryní Buzkovou diskutovat tyto zásadní změny, bylo mu řečeno, že se s ním o tom nebude bavit, protože ONA už rozhodla. Tečka. Termiti? //Radovan

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Mentální příprava
Orientační běžec musí být připraven optimálně reagovat na nejrůznější spektrum neočekávaných podnětů. Aby se minimalizoval moment překvapení, je vhodné před závodem vyladit myšlení - s využitím dostupných informací si v duchu namodelovat nejrůznější situace, které mohou v závodě nastat, určit taktiku a cíle, motivovat se.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN