CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Reprepodzim
 
07.09.2004 | zobrazení 2993
Předběžné informace týkající se finálové série SP a Euromeetingu.

Krome švédského MS ma repre na podzim v plánu ještě 2 akce, obě v říjnu:

15-17 Euromeeting, Sümeg, Madarsko, předběžně přihlášeno 3D+5H (vedoucí pravděpodobně Ďunďa)

19-24 Finále SP, předběžně přihlášeno 3+3, uvidíme podle finanční situace a úspěšnosti v dolování bodíků na MS

Strategie je zhruba taková: na finále SP by měli jet bojovat ti, kteří budou mít nějaké body, tzn. Píchal a další úspěšní účastníci MS a ME.
Dál už tak trochu spekuluju a předpokládám, že účastníci MS už nebudou chtít závodit na Euromeetingu (ale nevylučuju to).
Tam by proto měli dostat přednost ti reprezentanti, kterým se nepodařilo dostat na MS plus přicházející mladá krev.

Výběr na tyto akce uzavřeme pravděpodobně po MČR na klasice. Zdůrazňuju, že Euromeeting je akcí přípravnou a proto výběr podléhá čistě záměrům trenérů.

Seriál podzimních mistrovství a Euromeeting budou v některých případech hrát roli při úvahách o podobě týmu pro rok 2005. Naší velkou slabinou je stále umění předvádět kvalitní výkony jinde než v domácím prostředí a na závodech, kde o nic nejde. Z toho pohledu může být Euromeeting opět příhodnou zkušeností a testem. Jak pro vás - závodníky, tak pro trenéry. A není potřeba být v nějaké excelentni běžecké formě - takové závody se dají slušně odběhnout z podzimní nálady. Stačí nepanikařit a běžet bez chyby, to je to o co vždycky kráčí až v první řadě. A čím dřív to pochopí junior přecházející do dospělých, tím líp. Dospělí už by to měli mít pochopené.
(Nedávno se ptali nějakého světového borce - bývalého skvělého juniora, jaktože najednou po několika hubených letech zase začal běhat tak dobře. Odpověď byla jednoduchá: Trvalo mi příliš dlouho, než jsem pochopil, že v dospělých není potřeba nutit se běhat jinak než v juniorech. Stačí v klidu praktikovat a prohlubovat to, s čím člověk uspěl mezi juniory. Dospělí nejsou žádná nepřekonatelná monstra.)

Další výhodou maďarského Euromeetingu je relativní podobnost tamních terénů s japonskýma kudrlinkama.

Očekávám, že oslovení kandidáti reprezentace chopí příležitost za pačesy a na závody se seriózně nachystají. Konkurence na EM bude tradičně kvalitní - všechna severská "béčka", Britové a další týmy.

/Radovan

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Trénuješ? Spi a jez!
Tr.efekt = trénink + (zotavení, regenerace, spánek) + jídlo. Trénink vede nejprve k okamžitému poklesu výkonnosti, po zotavení však tělo kompenzuje předchozí strast zvýšením své kapacity (tzv. superkompenzační efekt). To je smyslem tréninku. Bez pořádného odpočinku a stravy k tomu nedojde!
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN