CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Centrum zdravotního zabezpečení reprezentace
 
18.01.2003 | zobrazení 3363
Vzhledem k tomu, že informace podaná o CZZSR na VT Hradec byla poměrně chaotická a neúplná, vracím se k tomu teď v klidu:

Co to je CZZSR? CZZSR se snaží zaplnit mezeru po zaniklém Ústavu sportovní medicíny a je z větší části dotován MŠMT. Jeho role mají být zhruba dvě: - připravit a koordinovat síť zdravotnických zařízení, schopných postarat se o sportovce s jejich specifickými problémy - vlastní lékařská péče na 5 specializovaných ambulancích CZZSR: ortopedie a traumatologie, výživa, péče o sportovní nohu, fyzioterapie, TV diagnostika a fyziologie Hlavními pracovištěmi jsou Ústřední vojenská nemocnice v Praze-Střešovicích a FN Praha Motol. Centrum je z hlediska klientely zaměřeno na sportovní reprezentaci ČR, a - jak jinak - hlavně na olympijské sporty. Šanci na péči však mají i reprezentanti v orientačním běhu. Základní podmínkou je být na seznamu členů A a B reprezentace, který už jsme na centrum poslali. Druhou podmínkou je odevzdat vedení RDD vyplněný dotazník klienta, který bylo možné získat na VT Hradec. Čisté formuláře jsou k dostání u RN. Pozor!!! Kdo NEJSTE klientem VZP, přepište to v levém horním rohu a vedle napište "reprezentant ČR". Další informace podá nejlépe Ivan Matějů 602 251275.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Pomalé a rychlé uhlohydráty
Některé uhlohydráty se štěpí rychleji než jiné. Rychlé uhlohydráty způsobují větší výkyvy hladiny krevního cukru než ty pomalé. Obecně by se měly konzumovat před závodem ty pomalé a po závodě ty rychlé. Příklady - pomalé: fazole, čočka, těstoviny, tmavý chléb, mléčné výrobky, jablko, banán, džus. Rychlé: vařená rýže, kornfleky, bílý chléb, vločková kaše, brambory.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN