CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Naši vybojovali bronz na Světových hrách
 
18.07.2005 | zobrazení 3438
Štafeta ve složení Losman - Štěrbová - Dlabaja - Brožková doběhla v napínavém závodě pár centimetrů za druhým Ruskem. Rozhodli až cíloví rozhodčí.


Závodu dominovali podle předpokladů favorizovaní Švýcaři, které posunul do jasného vedení Daniel Hubmann na třetím úseku. Finišovala Simone Luder - o vítězství nebylo pochyb, náskok ještě zvýšila.
Běželo se v parku a přilehlém městě. Po prvním úseku doběhlo deset týmů v šesti vteřinách. Petr Losman přesto tvrdil, že to bylo poměrně hodně farstované.

I Marta Štěrbová na druhém úseku zaběhla spolehlivě a předávala ve vedoucí čtyřčlenné skupince.

Tomáš Dlabaja běžel velkou část tratě právě se Švýcarem Hubmannem. Ten mu sice v závěru poodběhl, ale Česko se drželo hned ve druhé skupině.
Dana Brožková vybíhala na trať společně s Litevkou Sargautyte (ta brzy odpadla), Švédkou Bäckström a Ruskou Pereliajevovou. A byla to právě ruská finišmenka, kerá se na předsběrce objevila první s náskokem asi 20m před Českem a Švédskem. Dana však zařadila extra rychlost a Rusku mocně stahovala. Chvíli se zdálo, že Ruska neodolá, ale na posledních krocích se přece jen dokázala zmobilizovat a protnout cílovou čáru o pár centimetrů před Danou.
Bronzová medaile je zasloužená, všichni podali kvalitní výkon bez větších chyb.

Závod jednotlivců probíhal v přilehlém lese a zčásti i v parku. Místy bylo hodně kopřiv, které se pořadatelé snažili alespoň trochu vysekat. Našim příliš nepřál los - Marta Štěrbová startovala třetí, Petr Losman vybíhal do závodu dokonce jako první. Česká Republika získala díky Daně Brožkové a Martě Štěrbové dvě umístění do desítky (9. a 10.místo). Vendula Klechová doběhla 22. a Petr Losman 27. Druhý náš muž Tomáš Dlabaja doběhl 19., ale hlavně měl v závěru tratě možnost pozorovat přímo v akci notorického vítěze středních tratí Francouze Gueorgiou.
Celé Světové hry v Duisburgu byly poměrně rozsáhlou akcí: účastnilo se 3.5 tisíce sportovců z celého světa, slavnostní zahájení sledovalo na stadionu MSV hruba 25 tisíc diváků. Je příjemné, že se tam naši orientační fotbalisti neztratili.
 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
"Nadhraniční trénink"
... umožňuje jedinci poznat sebe sama. Jde o překonávání zdánlivě nepřekonatelných překážek, exkurzi na dno vlastních sil a možností. Odhaluje zejména psychické charakteristiky, ale i slabiny fyzického výkonu na úrovni maxima nebo sklon k různým chybám v maximálním tempu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN