CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Naši vybojovali bronz na Světových hrách
 
18.07.2005 | zobrazení 3207
Štafeta ve složení Losman - Štěrbová - Dlabaja - Brožková doběhla v napínavém závodě pár centimetrů za druhým Ruskem. Rozhodli až cíloví rozhodčí.


Závodu dominovali podle předpokladů favorizovaní Švýcaři, které posunul do jasného vedení Daniel Hubmann na třetím úseku. Finišovala Simone Luder - o vítězství nebylo pochyb, náskok ještě zvýšila.
Běželo se v parku a přilehlém městě. Po prvním úseku doběhlo deset týmů v šesti vteřinách. Petr Losman přesto tvrdil, že to bylo poměrně hodně farstované.

I Marta Štěrbová na druhém úseku zaběhla spolehlivě a předávala ve vedoucí čtyřčlenné skupince.

Tomáš Dlabaja běžel velkou část tratě právě se Švýcarem Hubmannem. Ten mu sice v závěru poodběhl, ale Česko se drželo hned ve druhé skupině.
Dana Brožková vybíhala na trať společně s Litevkou Sargautyte (ta brzy odpadla), Švédkou Bäckström a Ruskou Pereliajevovou. A byla to právě ruská finišmenka, kerá se na předsběrce objevila první s náskokem asi 20m před Českem a Švédskem. Dana však zařadila extra rychlost a Rusku mocně stahovala. Chvíli se zdálo, že Ruska neodolá, ale na posledních krocích se přece jen dokázala zmobilizovat a protnout cílovou čáru o pár centimetrů před Danou.
Bronzová medaile je zasloužená, všichni podali kvalitní výkon bez větších chyb.

Závod jednotlivců probíhal v přilehlém lese a zčásti i v parku. Místy bylo hodně kopřiv, které se pořadatelé snažili alespoň trochu vysekat. Našim příliš nepřál los - Marta Štěrbová startovala třetí, Petr Losman vybíhal do závodu dokonce jako první. Česká Republika získala díky Daně Brožkové a Martě Štěrbové dvě umístění do desítky (9. a 10.místo). Vendula Klechová doběhla 22. a Petr Losman 27. Druhý náš muž Tomáš Dlabaja doběhl 19., ale hlavně měl v závěru tratě možnost pozorovat přímo v akci notorického vítěze středních tratí Francouze Gueorgiou.
Celé Světové hry v Duisburgu byly poměrně rozsáhlou akcí: účastnilo se 3.5 tisíce sportovců z celého světa, slavnostní zahájení sledovalo na stadionu MSV hruba 25 tisíc diváků. Je příjemné, že se tam naši orientační fotbalisti neztratili.
 
tisk
  narozky dnes slaví
 Iva Košárková     Michaela Omová    
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
následující akce
dráhový test č. 2    2.6.
Praha - Děkanka  (JRD)
nominační krátká č. 2    3.6.
Řitka  (JRD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
Jak efektivně trénovat? V lese!
Budeš dobrý v tom, co trénuješ (obecná pravda). Pokud to obrátíme: Chceš-li být v něčem dobrý, trénuj to! Pro orientačního běžce je nejdůležitějším tréninkem orientační běh vysoké intenzity. Všechno ostatní jsou alternativní formy tréninku, které využíváme proto, abychom rozvíjeli některou činnost zvlášť, z časoprostorových důvodů apod. OB vysoké intenzity je základem tréninku mnohých světových es.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN