CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Patří Micro-O na MS?
 
18.08.2005 | zobrazení 2977
Na nepříliš reprezentativním mítinku IOF při MS v Japonsku bylo přijato kontroverzní rozhodnutí: Micro-O jako formát pro závod middle na MS2006.

Micro-O je televizní formát vyvinutý v Norsku a otestovaný naostro při letošním severském mistrovství. Jeho specialitou je část tratě, kde na mapě velmi jemného měřítka "střílí" závodníci do kontrol bez kódů. V terénu je navíc množství falešných kontrol. Výsledek "střelby" se vyčte a podle úspěšnosti se běží trestná kola - v podstatě se jedná o O-biatlon.

Reakce na tento akt jsou rozporuplné. Nabízím názor Alistaira Landelse z Nového Zélandu (býv. špičkový běžec, dnes kouč NZ) tak, jak ho publikoval na mezinárodním e-mailovém fóru. V dokumentu je i reakce Thierryho Gueorgieu.

dokument >>>

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Statická nebo dynamická síla?
Obě. Kromě dynamické síly, tzn. síly kontrakce svalu, je pro běžce důležitá i statická síla, kdy svaly pasivně drží určité napětí. Týká se to hlavně svalů trupu, které zakrňují i díky počítačové kultuře - např. spodní vnitřní břicho, mezilopatkové svaly... Tyto partie je třeba trénovat speciálními cviky, jinak se vystavujeme možnosti přetížení některých tělesných partií.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN