CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

ČT: Chceme podporovat menšinové sporty
 
20.10.2005 | zobrazení 3197
V článku MF Dnes se pod tiulem "Česká televize chce spustit sportovní kanál" píše, že ředitel televize Janeček včera oznámil, že od příštího roku bude spuštěn nový sportovní kanál.

Důvodů pro spuštění je podle Janečka několik. Nejen přebytek materiálu při zakoupení vysílacích práv na velké akce, ale i deklarovaná snaha o poskytnutí prostoru komerčně méně úspěšným odvětvím. "Chceme podporovat menšinové sporty a taky máme dost bohatý archív", tvrdí ředitel ČT.

ČT24 a plánovaný sportovní kanál jsou určeny především pro nastupujícící digitální visílání.

Vzhledem k MS MTBO 2007 a MS v OB 2008 je to určitě potěšitelná zpráva. Když bychom se nedostali do domácího kanálu, kde má 24 hodin běžet jen sport, tak už asi nikam. Ale samo to nepřijde.

Z tohoto pohledu je paradoxně celkem škoda, že projekt MicrO se pro MS2006 nepodařilo finančně vyřešit. Na Ukrajině 2007 se o to zřejmě nikdo pokoušet nebude a pak už je řada na nás. A každá novinka stojí víc peněz a přináší vyšší rizika... MicrO přitom má (po vyléčení dětských nemocí) potenciál přitáhnout k OB i laického diváka.

/RN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Obecná síla nejsou rostoucí bicepsy
Při OB se namáhají zejména svaly nohou a trupu. Do tréninku se tak zařazuje obecné posilování zaměřené zejména na vnitřní svaly, které se obvykle do pohybu nezapojují (proti disbalancím) a také na svalstvo trupu, které se tolik nezapojuje při tréninku po cestě (tzv. stabilita trupu). Takové posilování se provádí lehkou zátěží v mnoha opakováních. Kriticky důležitá je správnost provedení!
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN