CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Konkurs na Miss Klasika
 
14.02.2006 | zobrazení 3636
První letošní nominační závody se poběží už o Velikonocích na Vidnavě. Na podobě tratě pro klasiku se budou podílet i čtenáři časopisu Orientační běh.


Vidnava je půvabná sama o sobě. Její ladné křivky jsou teď navíc rafinovaně zahalené do vzrušující toalety střihu a la Lenhart, Mareček či Habán. Ideální jeviště jak pro nominační závody na ME, tak i pro letošní červencové 5-ti denní Silesia 2006.

V letošním prvním čísle domácího orienťáckého magazínu naleznou čtenáři další ročník neoficiálního MČR ve stavbě tratí. Motto tentokrát zní: "Navrhni trať pro nominační závod!" Všem milovníkům stavby tratí se tak otevírá jedinečná možnost stát se spoluautorem tratě, se kterou se naši nejlepší budou muset popasovat na své cestě k ME.

Reprezentanti pak pojedou na "evropu" a vítězové soutěže... třeba na 5D Silesia, kam budou zdarma pozvaní. Podrobnější informace naleznete v časopise.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
následující akce
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
dráhový test č. 2    2.6.
Praha - Děkanka  (JRD)
nominační krátká č. 2    3.6.
Řitka  (JRD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN