CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Dana vítězně na Costa Calida
 
28.02.2006 | zobrazení 3562
Až strmý závěr náročných dvoudenních závodů rozhodl vyrovnanou bitvu, kterou Dana Brožková svedla se švédskou reprezentantkou Linou Bäckström.


Pořadí po sobotní klasice slibovalo drama. Dana vítězí o jednu zanedbatelnou vteřinu. Trať middlu je pro všechny stejná, žádné motýlky. Kilometr před cílem má Švédka asi dvacetivteřinový náskok. Pak ale Dana nastupuje. "Ještě že má tak mizerný kotníky. Nebyl problém jí utéct."

Jako druhá z Češek finišuje jako první z větší skupiny mladší sestra Radka. "Šla jsem na předsběrku rovně, v kopci jsem se ohlédla a docela mě to překvapilo." Poráží tak celý týden skvěle běhající Evu Juřeníkovou (6.) a Vendulu Klechovou (7.), která zaběhla dobře klasiku, ale hendikepový middle jí moc nevyšel.

V mužích nás mezi trojkou nejlepších zastupoval bronzový Michal Smola, který i přes několik chyb v závěru zaběhl v neděli druhý čas a dosprintoval pár vteřin za druhým Matsem Troengem. "Škoda... už jsem ho měl namazaného, ale pak jsem udělal zbytečnou kličku mezi skalama..." Pro vítězství si v maskujícím dresu španělského klubu z Badalony doběhl o necelou minutu dřív nepovšimnutý Fin Tommy Tolkö (jinak Kalevan Rasti). První dva z klasiky - britové Jon Duncan a Oli Johnson - do hendikepu nenastoupili.

Pátý doběhl Tomáš Dlabaja, který si po výborné klasice v nedělní honičce trochu pohoršil. O přední místa se pral i Jan Procházka, nakonec šestý. Další Pražák "Mražák" napravil nedělním během špatný dojem ze soboty. A tak jediným, kdo bude chtít na nešpanělsky deštivý hendikepový middle asi rychle zapomenout, je Vašek Komanec.

:: homepage Costa Calida 2006

:: mapa klasika M21E

:: mapa middle W21E

:: mapa middle M21E

:: fotky ze Španělska (hlavně ze závodu)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Vnitřní rozhovor
Metoda jak trénovat a udržet koncentraci v průběhu závodu. Když se na každé kontrole zeptáš sám sebe "Tak jak na další?", budeš si muset nějak odpovědět - stanovit taktiku, záchytný bod, prostě nelajdačit. Většina chyb na elitní úrovni vzniká z lajdáctví, z rychlosti na úkor práce s mapou.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN