CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Rozhovorek s Vendulou Klechovou
 
05.03.2006 | zobrazení 3553
Dříve ženy Tesly Brno suverénně vládly českému poháru štafet. Štafeta složena z českých reprezentatek získávala úspěchy jak na běžícím pásu. Dnes už to tak úplně neplatí, i když jsou holky možná ještě lepší než dříve. Jednou z nich je Venda, ačkoliv je stále členkou Tesly, už nedobývá štefetě vítězství tak jako dříve. A to proto že se přestěhovala do Norska, do Mekky orientačního běhu - věhlasného Haldenu.


Jak se ti líbilo na repre soustřeďku ve Španelsku?
Líbilo moc, protože v Haldenu byl a pořad je sníh, včera napadlo 40 cm nového :-(, takže jsem tam měla ješte zůstat. Ale nelíbilo se mi tam jen proto, že nebyl sníh, líbilo se mi hlavně pro výborné tréninky, partu, ubytování a ty výhledy a panoramata...

Teď se vrátíme trošku do minulosti, jo? Jak ses dostala do Haldenu? ,
Autobusem. :-) Ale jezdí tam i vlak…

:-) A proč právě tam? Co sis od toho slibovala a jaká je realita?
Dostudovala jsem, nechtěla jsem skončit s orienťákem, protože mi přišlo, že mě baví pořád víc a víc, moc jsem si přála ještě běhat.
Znala jsem trenera z Haldenu, zmínila jsem se mu, že bych se orienťáku chtěla věnovat, ale že v ČR to moc jako pracující nejde, říkal, že třeba nějak pomůže....a asi za dva měsíce telefon: „Nechceš nám dělat fyzioterapeutku?" Neváhala jsem ani minutu...
Realita je hezká, dělám dvě věci které mě moc baví, orienťák a fyzioterapii.Ale samozřejmě musíš o své místo na slunci bojovat (nejen v CR jsou trable s úředníkama a papírováním.. :-)

Co loňská sézona, spokojenost?
Loňská sezóna byla nahoru dolů, několik super vysledku (SP Itálie sprint 9.misto, MČR klasika 1. místo), ale taky několik hodně špatnych(MS v Japonsku...)

Jak probíha připrava na letošek?
Zatím jde všechno tak jak je v plánu...

A jak výsoke jsou tvé ambice?
Přiměřeně vysoké.

Uvidime tě v prvním Halden týmu na Tiomile?
Nebude to jednoduché, je nás 10 adeptek do prvního týmu, takže kdyby měly ženské štafety 10 členů, tak bysme určitě vyhrály..:-)

Co máš na Haldenu nejradši?
Mám to tu prostě ráda, je to tak milion věcí..:-) lehči by bylo vyjmenovat co ráda nemám… Že nikdo neumí česky, že je ČR tak daleko a nemůžu si jen tak odskočit navštívit rodinu a české kamarády..

Koho ze světových es Haldenu máš nejradši?
To nemůžu říct, protože kdyby si to přečetli, tak by začli žárlit a už by třeba nepřišli na masáž... takže já mám nejradši všecky, každý je úplně jiný a ze všema je sranda...:-)

O tom, že jsi fakt skvělá masérka, jsme měli možnost se ve Španělsku přesvědčit. Ale rozmásírovat třeba zatuhlé lýtko není pro „pacienta“ bezbolestná procedura. Jak je to v Haldenu? Která ze superstar nejvíc skuhrá při masáži?
To je právě rozdíl mezi světovymi esy a těma co tam ještě nejsou ... hvězdy nekřičí!


 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Analýza = zkušenost
OB je sport zkušeností. Zásobu zkušenosti si nejsnáze rozšíříš rozborem vlastních závodů, vlastních chyb.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN