CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Rozhovorek s Vendulou Klechovou
 
05.03.2006 | zobrazení 3369
Dříve ženy Tesly Brno suverénně vládly českému poháru štafet. Štafeta složena z českých reprezentatek získávala úspěchy jak na běžícím pásu. Dnes už to tak úplně neplatí, i když jsou holky možná ještě lepší než dříve. Jednou z nich je Venda, ačkoliv je stále členkou Tesly, už nedobývá štefetě vítězství tak jako dříve. A to proto že se přestěhovala do Norska, do Mekky orientačního běhu - věhlasného Haldenu.


Jak se ti líbilo na repre soustřeďku ve Španelsku?
Líbilo moc, protože v Haldenu byl a pořad je sníh, včera napadlo 40 cm nového :-(, takže jsem tam měla ješte zůstat. Ale nelíbilo se mi tam jen proto, že nebyl sníh, líbilo se mi hlavně pro výborné tréninky, partu, ubytování a ty výhledy a panoramata...

Teď se vrátíme trošku do minulosti, jo? Jak ses dostala do Haldenu? ,
Autobusem. :-) Ale jezdí tam i vlak…

:-) A proč právě tam? Co sis od toho slibovala a jaká je realita?
Dostudovala jsem, nechtěla jsem skončit s orienťákem, protože mi přišlo, že mě baví pořád víc a víc, moc jsem si přála ještě běhat.
Znala jsem trenera z Haldenu, zmínila jsem se mu, že bych se orienťáku chtěla věnovat, ale že v ČR to moc jako pracující nejde, říkal, že třeba nějak pomůže....a asi za dva měsíce telefon: „Nechceš nám dělat fyzioterapeutku?" Neváhala jsem ani minutu...
Realita je hezká, dělám dvě věci které mě moc baví, orienťák a fyzioterapii.Ale samozřejmě musíš o své místo na slunci bojovat (nejen v CR jsou trable s úředníkama a papírováním.. :-)

Co loňská sézona, spokojenost?
Loňská sezóna byla nahoru dolů, několik super vysledku (SP Itálie sprint 9.misto, MČR klasika 1. místo), ale taky několik hodně špatnych(MS v Japonsku...)

Jak probíha připrava na letošek?
Zatím jde všechno tak jak je v plánu...

A jak výsoke jsou tvé ambice?
Přiměřeně vysoké.

Uvidime tě v prvním Halden týmu na Tiomile?
Nebude to jednoduché, je nás 10 adeptek do prvního týmu, takže kdyby měly ženské štafety 10 členů, tak bysme určitě vyhrály..:-)

Co máš na Haldenu nejradši?
Mám to tu prostě ráda, je to tak milion věcí..:-) lehči by bylo vyjmenovat co ráda nemám… Že nikdo neumí česky, že je ČR tak daleko a nemůžu si jen tak odskočit navštívit rodinu a české kamarády..

Koho ze světových es Haldenu máš nejradši?
To nemůžu říct, protože kdyby si to přečetli, tak by začli žárlit a už by třeba nepřišli na masáž... takže já mám nejradši všecky, každý je úplně jiný a ze všema je sranda...:-)

O tom, že jsi fakt skvělá masérka, jsme měli možnost se ve Španělsku přesvědčit. Ale rozmásírovat třeba zatuhlé lýtko není pro „pacienta“ bezbolestná procedura. Jak je to v Haldenu? Která ze superstar nejvíc skuhrá při masáži?
To je právě rozdíl mezi světovymi esy a těma co tam ještě nejsou ... hvězdy nekřičí!


 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Aktivační stavy
... psychické rozpoložení před, při a po výkonu. Může být pozitivní (sebedůvěra, odhodlání, spokojenost) nebo negativní (strach, apatie, zklamání...). Žádoucí je mírná pozitivní aktivace. Nadměrnou aktivaci snižuje např. humor, nebo humor ve spojení s agresí (kanadské žerty), dále i teplá sprcha, vlahá koupel, dechová cvičení, hudba apod. Naopak mobilizační účinky má například hromadný zpěv ;-)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN