CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

ME: Dana 9. na sprintu
 
07.05.2006 | zobrazení 3393
V centru Tartu se bežel hodně fyzický závod. O výsledku rozhodovala rychlostní kapacita a drobná zaváhání. Dana Brožková podala další ze svých světových výkonů. Nejlepší muž Petr Losman doběhl 26.


:: mapa finále sprintu (jpg 128kB, nové okno)

"Běžela jsem v pohodě, bez chyb. Cítila jsem se podobně jako na nominačkách," hodnotí Dana v cíli svůj výkon. Na první šestku to v daném "švihovém" terénu dnes nedalo, ale výkon to byl zase parádní. Zatímco zbytek pole byl naskládaný ve vteřinách, Simone Niggli totálně deklasovala ostatní a řekla si důrazně o přestup mezi muže.Zdenča i Radka zaběhly v centru Tartu dobrý závod. Ani pro ně nebyla dnešní nekomplikovaná fyzická trať to pravé terno.

Sosák je na tom naopak rychlostně výborně - na trati dokázal vyhrát 5 mezičasů a dlouho běžel do desítky. "Pak jsem nabíhal údolíčko shora místo odspodu a přeběhl jsem ho." Chyba ho nelítostně skopla do třetí desítky se ztrátou 40" na znovuvítězného Švéda Wingstedta.Bet si dopoledne v kvalifikaci zvrtknul kotník. Na odpoledne zatejpoval, přesto to před startem nebylo ono. Ztráta 1:16 na vítěze nevypadá nijak hrozivě, v husté evropské konkurenci však znamená až 42. místo.

Zítra se běží kvalifikace middlu, kterou z české výpravy vynechává Sosák. Startuje se v 11h českého času, na stránkách ME by snad mohl být online přenos stejně jako dnes.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Celková strategie vytrvalostního tréninku
K ovlivňování krátkodobé a rychlostní vytrvalosti lze přistoupit až po zvýšení aerobní úrovně a úrovně rychlostních schopností.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN