CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

ME: v zeleném pekle kvalifikace klasiky uspěli Bingo a Dana
 
11.05.2006 | zobrazení 3968
Postoupili i další - Radka, Zdenča, Sosák a Olaf. Mnozí závodníci po doběhu kroutili hlavou. "Je to možné?" O překvapení dnes nebyla nouze.


Překvapení byli často i ti, kteří i přes velké chyby obsadili některou z čelných příček. Například takový Dán Rokkjaer ztratil od rádia 6 minut a stále ještě byl ve své skupině čtvrtý.

V čem byl problém? V podstatě se jednalo o zarostlý krasový terén bez kamenů. Velmi náročná orientace ve velmi členitém a navíc těžko prostupném terénu. "Tu prohlubeň jsem nemohl trefit, běžel jsem kolem ní několikrát. Pak už jsem zoufale udělal pár kroků vedle a byla tam," popisuje dnešní martýrium Tomáš Dlabaja, který své kufry dovlekl do cíle na postupovém 15.místě. :: mapa kvalifikace long (nové okno)

Dobrý kvalifikační závod zaběhla Dana - 3.místo. Mohlo to být i lepší - v lehčím terénu kousek před cílem přišla přece jen chyba. "Snažila jsem se zbavit té Ukrajinky, co za mnou tupě visela."

Radka jen v cíli nevěřícně kroutí hlavou. "Postupuju? To není možný..." Dnes to nebylo o příjemném pocitu ze závodění. "Ani mi nevadí, že si finále nedám," poznamenala s viditelnou úlevou Zdenča, která sice postupila, ale finále nepůjde. Štafeta má tentokrát přednost.

V mužích se postupovalo se ztrátami kolem 10-ti minut, to už tu dlouho nebylo. Venku jsou 3 Noři, Chramov, Jonasson, Harju... Bohužel i Bet a Lála, oba poměrně těsně. Naopak husarský kousek se povedl Bingovi - 2. místo ve skupině je frajeřina. "Doběhl mě ten Ukrajinec a pak jsem šel s ním celou dobu. Jen tak plul, běžel úžasně jistě, nemělo cenu se o nic snažit." Řeč je o zkušeném Slávovi Muchidinovi, kterému se dnes povedl snad nejlepší závod jeho dlouhé kariéry. Bingo má před finále skvělou pozici mezi Švýcary - před ním mladý Hertner, za ním Merz (ten se dnes evidentně moc nezadýchal).

Sosák se na klasiku připravoval 3 dny. Extrémnost tratě ho sice i tak překvapila, ale na postup to dnes s jistotou stačilo. Finále už by mělo být trochu běhatelnější a snad i pochopitelnější.

Taktické hry před štafetama nerozehráváme jenom my. Například Švédi využili zase jednou své finanční síly a celou mužskou áčkovou štafetu nechávají odpočívat. Öberg, Andersson a Wingstedt budou hodně žhaví kandidáti na titul. Naopak Švýcaři jsou tvrďáci a běží všichni všechno. Naše ženská štafeta by měla běžet ve složení Štěrbová - Stará - Brožková D. Áčko mužů by mělo nastoupit ve složení Lučan - Smola - Losman.


Dana sděluje Slávovi první dojmy.


Bingo měl dneska "štěstí na Ukrajince".


Debutantka Radka postoupila i ze třetí kvalifikace. Bravo!


Sosák přivedl do cíle pěknou skupinku - Hott Johansen, Myhren, Banach, Merz. Ani jeden však bohužel neběžel jeho rozběh.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Speciální silový trénink
Má přispět k dalšímu rozvoji běžeckých schopností. Provádí se explozivním způsobem s těžkou zátěží v málo opakováních. Cílem není nárůst svalové hmoty, ale aktivace nervových kanálů. (Má se zařazovat minimálně 8 hodin po běžeckém tréninku.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN