CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

ME: Dana klasicky do šestky, dva chlapi ve dvacítce
 
12.05.2006 | zobrazení 3531
Z lesa kam byste nevyhnali ani svého nepřítele vydolovali naši borci několik skvělých umístění. Dana se postavila na krajíček velké bedny, Bingo a Olaf se protlačili do top20. Taky svítilo sluníčko a Betovo auto zahodilo klínový řemen.


Byl to den buše. Ale také den velkých šampiónů. Ocelová Simone vyhrála o parník (6minut), přemýšlivý Jani Lakanen se suverénním výkonem proklestil pro své první individuální zlato. Byl to i den hrdinů. Nejzářivějším ze všech byl jasně domácí Olle Kärner, kterého po bronzové medaili čekaly velké ovace a hobl.

Závod žen byl poznamenaný velkou pořadatelskou hrubkou, která se dotkla poloviny závodnic. Na popisech měla uzlová kontrola motýlku jednou jiný kód. "To mě dost rozhodilo. Říkala jsem si, jestli tam náhodou předtím nebyla ještě nějaká jiná kontrola. A jestli nejsem disk... Naštěstí mě napadlo podívat se na popisy na mapě a tam to bylo dobře. Ale ten pocit ze závodu..." Šesté místo je i tak naprosto vynikající.

Svým způsobem vyhrály všechny ženské, které doběhly. U nás by asi nikoho nenapadlo v takovém terénu pořádat závody. Odporně zasekaný les, kde největším problémem byly polomy - ty však jsou zřejmě naprosto přirozenou součástí místních lesů a nikdo se s nimi do mapy nezakresluje.

V drsném terénu byla výhodou jízda ve skupině, které dvouminutový interval celkem nahrává. Olaf (19.) vytěžil skvělý výsledek z československé spolupráce s Mariánem Dávidíkem: "Davo se v motýlku trochu zdržel, tak jsem pak chvíli běžel volněji než mě zase docvaknul. Vyplatilo se to oběma."

Bombastické 14.místo zaběhl náš lídr Bingo. Závod rozběhl dobře, v polovině byl 16. "Asi ve 2/3 mě doběhl Kärner. Šíleně valil. Stačil jsem mu v pohodě, ale sám bych tady takhle neletěl."

Pilně se připravujeme na závěrečné štafety. Na rozdíl od ostatních závodu mají být hodně rychlé. Kluci se právě vrátili z výklusu, na pořadu je druhá večeře. Energie v hlavní roli.


Dana vybojovala další skvělý flek.


Bingo má na Evropě důvod ke spokojenosti.


Olaf se stává mistrem kvalitních výkonů z nemožných pozic.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
následující akce
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
dráhový test č. 2    2.6.
Praha - Děkanka  (JRD)
nominační krátká č. 2    3.6.
Řitka  (JRD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Výkon v OB
Výsledek orientačního běžce stojí na třech hlavních pilířích: orientační technika + mentální kapacita-taktika + fyzická kapacita. Nad tím vším je klíčová nadstavba: umění závodit (tzn. podat výkon když je to potřeba).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN