CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

MS odstartovalo! Všichni Češi do finále.
 
29.07.2006 | zobrazení 3826
Česko je jednou ze sedmi zemí, které postupují do finále middle beze ztrát. Michal Smola potvrdil, že ve finále může pomýšlet na první desítku. Naši oblékli nové dresy.


Úmorná vedra vytřídalo podmračené počasí. Přesto si všichni ztěžují, že je to jak v prádelně. "Trochu mi to připadalo jako v Japonsku. Těžce se dýchá," svěřuje se Eva Juřeníková. "Chtělo se mi sednout si na zem," říká Radka Brožková, která i přes špatné pocity obsazuje ve svém rozběhu výborné páté místo a je z našich holek dnes nejlepší. "Asi jsem měla trochu víc tlačit," přemítá Zdenka Stará nad poměrně velkou ztrátou. Ale i jí desáté místo k postupu bohatě stačí.

Po úvodní části v pasekách s vysokým kapradím se druhá polovina tratí rozběhla čístým, ale členitým lesem. "Stejně jsem do toho moc nepráskal. Radši jsem to pořádně jistil, vlastně jako všude dneska," přibližuje svoji úspěšnou taktiku Jan Šedivý, který svůj debut na vrcholné seniorské akci s přehledem proměnil v postup do finále. Vladimír Lučan běžel o něco rychleji, ale v náročné skupině se v závěru závodu musel bát o postup, který nakonec uhájil o nicotných, ale důležitých 15 vteřin.Michal Smola (Bingo) vedl na mezičase a i přes menší minutovou chybu dokázal solidní výkon přinést až do cíle - 4. místo a velmi dobrý čas jsou před finále povzbuzením. "Taky mě dneska bolely nohy, hlavně do kopce. Ale je to dobré..."Zítra se běží kvalifikace na klasiku. Eva, Radka a Bingo běží znovu. Spolu s nimi tu poprvé do hry zasáhnou i Dana Brožková, Tomáš Dlabaja a Petr Losman. V terénu, kde se odehrával individuální závod při MS 1974 se dají opět očekávat spíše rychlé a technicky nijak zvlášť obtížné tratě. Jejich podcenění by však v současné konkurenci byla chyba.

Z výsledků:
HA: 12. Šedivý
HB: 4. Smola
HC: 14. Lučan
DA: 7. Juřeníková
DB: 5. Brožková
DC: 10. Stará
(do finále postupuje nejlepších 15)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Vnitřní rozhovor
Metoda jak trénovat a udržet koncentraci v průběhu závodu. Když se na každé kontrole zeptáš sám sebe "Tak jak na další?", budeš si muset nějak odpovědět - stanovit taktiku, záchytný bod, prostě nelajdačit. Většina chyb na elitní úrovni vzniká z lajdáctví, z rychlosti na úkor práce s mapou.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN