CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Kvalifikace long: Dana a Bingo hvězdně, Olaf ven
 
30.07.2006 | zobrazení 3504
Ve finále longu se ve středu odpoledne představí pět Čechů. Chybět bude překvapivě Tomáš Dlabaja, kterému se na dnešní kvalifikaci nepodařilo správně vyladit. Velmi slibné výkony podali podle očekávání Dana Brožková a Michal Smola, oba ve svých skupinách druzí.
Ačkoliv kvalifikační závod nebyl dlouhý, byl opět náročný. "Nezdá se to, ale pod nohama je to docela měkké, když chce člověk zabrat, tak se nadře," hodnotil dnešní podklad ještě v mix zóně Petr Losman, který stejně jako Bingo a Dana zaběhl špičkově. Škoda, že tříminutová ztráta stačila v Sosákově případě až na desáté místo.

Naopak Dana i Bingo se před finále mohou těšit nejen z pěkného výkonu, ale i ze špičkové startovní pozice v závěru. Dana předvedla s jistotou výkon na úrovni top6 a může se v klidu soustředit na náročnou dvojkombinaci dvoukolový sprint + finále klasiky. "Pocitově to nebylo příjemné, ale trápí se tu všichni. Prostě je potřeba to nebalit a bojovat," prostě shrnuje naše nejlepší žena svou dnešní taktiku.To Bingovi se běželo překvapivě dobře: "Cítil jsem se výborně, lépe než včera. Takže mě docela dostalo, že jsem za sebou Lakanena uviděl tak brzy. Pak jsme šli spolu. V terénu jsem běžel stejně, ale na cestách to hrozně solil. Hlavně na jedné delší obíhačce po asfaltu jsem měl co dělat..." Bingo nevypustil ani doběh a podařilo se mu o 2s porazit Francouze Gueorgiou.

Eva Juřeníková s Radkou Brožkovou shodně hodnotily svůj výkon jako "tragický". Neběželo se jim dobře, navíc v závěru obě chybovaly. Na postup to však stačilo a finále bude úplně jiný závod.

Ten si však bohužel nevyzkouší vítěz mnohem náročnější nominační klasiky Tomáš Dlabaja. Dnešní den ho vůbec nezastihl v pohodě. "Vůbec jsem se nemohl rozběhnout," prohlásil v cíli lakonicky. "S mapou jsem problémy neměl, nemohl jsem běžet," vysvětluje co je příčinou dnešní desetiminutové ztráty.Z výsledků:
HA: 2. Smola
HB: 17. Dlabaja
HC: 10. Losman
DA: 10. Brožková R
DB: 12. Juřeníková
DC: 2. Brožková D
(do finále postupuje nejlepších 15)


Simone dnes v cíli vypadala jako po lítém boji.


Finále bude pekelně náročné. 17.2km pro muže, 11.5km pro ženy. K tomu pořádná porce převýšení. Jak to dopadne? To je ve hvězdách. Ale osobně si myslím, že v mužích vyhraje Jani Lakanen...

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Doba zotavení je klíčem k růstu výkonnosti
Doba zotavení po tréninku závisí zejména na intenzitě, méně i na délce práce. Doby plného zotavení: nízká intenzita (60-75%) 6-36h, střední intenzita (75-85%) 12-48h, vysoká intenzita (85-95%) 24-72h, naplno (95-100%) 24-96h, speciální posilování/ anaerobní trénink 24-96h. Určující je i trénovanost jedince. Doba zotavení je klíčovou veličinou při smysluplném sestavování tréninkového plánu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN