CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Sprint: Vítězí juniorka Allston, tři naši ve dvacítce
 
02.08.2006 | zobrazení 3584
První finálový závod přinesl mnohá překvapení. Vítězství dvacetileté Hanny Allston se nečekalo, stejně neočekávané byly kvalifikační tratě vedené zábavním parkem. Všichni naši postoupili. Ve finále se však nikomu nepodařilo protlačit do top10. Dana Brožková doběhla 15., Tomáš Dlabaja cíloval 18.
Finálový závod měl skvělou atmosféru, která gradovala. O medailích rozhodovaly vteřiny, ještě na sběrce nebylo často nic rozhodnuté. Švéd Emil Wingstedt si na sprintu začíná vytvářet téměž gueorgiovskou neporazitelnost. Tentokrát mu mírně pomohl i fakt, že startoval za svým největším soupeřem Hubmannem a proto věděl přesně kam až se musí v závěrečných metrech zmáčknout. Bronz získal trochu překvapivě domácí závodník Bloch.

Tomáš Dlabaja byl s osmnáctým místem spokojený: "Zašel jsem to na co mám. Určitě se dalo být ještě o nějaké to místo víc vpředu, ale to už je loterie vteřin... Byly to hezké sprinty." Naopak Petr Losman byl vloni v Japonsku desátý, letos v Dánsku až třicátý. "Ani ve finále jsem se nedokázal úplně zkoncentrovat. Dělal jsem drobné chyby, chyběla mi plynulost," krčí rameny. To pro debutanta Jana Šedivého je už samotný postup do finále úspěch. "Běžel jsem to na co momentálně mám. Půl minuty za Olafem je pro mě normální výkon. Aspoň vidím, že ta špička je zatím trochu jinde..."Dana Brožková obhajovala šesté místo z Japonska. Byl to však pro ní trochu smolný den. V ranní kvalifikaci si po nárazu do odpadkového koše (nebyla sama) zmoždila stehno. "To se nám ale podařilo úspěšně zaléčit a ve odpoledne mi to nevadilo," uvedla Dana pro ČT. Ve finále však naši závodnici rozhodila hned na začátku tratě před ní startující Polka s příznačným jménem Depta. "Motala se před jedničkou, viděla jsem jí dvakrát jak to tam křižuje. Bohužel jsem něco takového nečekala." Ačkoliv se Daně potom podařilo správně zvolit náročnou dlouhou volbu, nevyvarovala se ještě další chyby před diváckou. "Žádné cíle jsem si nedávala, chtěla jsem zaběhnout závod se kterým bych mohla být spokojená. A to se mi nepovedlo," uzavírá Dana kapitolu sprint a v duchu otáčí list na příběh s názvem klasika.

Zuzana Macúchová předvedla ve svém jediném startu na MS kvalitní výkon. Jistý postup z kvalifikace, solidní běh ve finále. "Pomýšlela jsem na první patnáctku, to bylo blízko. Jsem celkem spokojená. Po kvalifikaci jsem měla z finále trochu obavy, kličkování mezi ploty mi moc nesedí." Důvod je spokojenosti měla i Zdenka Stará - 23.místo z rychlého parku je pro Zdenču povzbuzením před finále middlu.Z výsledků - kvalifikace:
HA: 11. Šedivý
HB: 8. Dlabaja
HC: 14. Losman
DA: 8. Brožková D
DB: 5. Macúchová
DC: 8. Stará

Finále:
Muži - 1. Wingstedt (SWE), 18. Dlabaja, 30. Losman, 35. Šedivý
Ženy - 1. Allston (AUS), 15. Brožková D., 18. Macúchová, 23. Stará

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Výkon v OB
Výsledek orientačního běžce stojí na třech hlavních pilířích: orientační technika + mentální kapacita-taktika + fyzická kapacita. Nad tím vším je klíčová nadstavba: umění závodit (tzn. podat výkon když je to potřeba).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN