CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Ve Slovinsku přežili všichni
 
12.09.2006 | zobrazení 3776
Příchod podzimu jsme uvítali na výpravě do Slovinska. Přes divokou vodu a divoké hory jsme se dostali i k divokému orienťáku.


Slovinsko day by day:

DEN 1 - CESTA
Mikrobus a dvě auta míří do Prodniku do vřelého prostředí kolem majitele Ediho. "Mám Čechy moc rád. Češi fajn, super!" Ačkoliv se zná se členy vlády, svůj sklípek otvírá zdarma i pro nás. První náročná fáze. První záludný úklad...DEN 2 - VELIKA PLANINA
Cesta prudce stoupe, měkne, hrbí se... a pak se před vámi otevře kouzelná Velika planina. První mapová fáze, částečně v polootevřeném prostoru, částečně v kamenitých svazích. Procházka mezi salašemi.

DEN 3 - VODÁCI
Počasí i voda drží, jdem na to. "Tak kolik raftů?" - "Jeden a deset kajaků!" Edi jen nechápavě kroutí hlavou. Ale po chvíli kapituluje: "Češi přežijou úplně všechno. Sigurno!"DEN 4 - OJSTRICA
Šestihodinová tůra v Kamnických Alpách. Po včerejší večerní bouřce se úžasně vyčasilo. Na drobné dávky adrenalinu reagují všichni pozitivně.

DEN 5 - POKLJUKA
Přejezd do Julských Alp. Trénink u lyžařského areálu v Pokljuce. Dobře průběžný horský terén. Několik borců bojuje s nachlazením. Večer dorážíme na Soriškou planinu, kde nás Daniel Lebar ubytovává v lovecké chatě. Do příbytku pro 6 lidí se nasáčkovalo 15 Čechů. Stany máme, ale noci už jsou mrazivé a medvědi brousí okolo...

DEN 6 - SORIŠKA PLANINA
Končí zábava... nebo právě začíná? Každopádně dnes dvě fáze. Dopoledne klasika na Štonahu, delší postupy na "ztracení", odpoledne downhill middle, částečně v polootevřeném svahu. Z parkoviště je vidět Triglav. Jako by tam nahoře byl už sníh...

DEN 7 - TRIGLAV, DOM NAŠ
Budíček v 5:00. Cesta je dlouhá, cíl lákavý. Pocukrovaný Triglav se dnes naparuje a vypadá jako skutečná velehora. Výhledy jsou fantastické, nástup do závěrečného drátolezu solidně namrzlý. Úklad z nejtěžších... Naštěstí to vede Chrastavský Messner. 10 hodin na kopci, holky i kluci stejná trať.

DEN 8 - BĚŽÍME MUD
"To je moje poslední šance na MUDu," tvrdí Šéďa na startu tratě z letošního dorosteneckého utkání. I s Triglavem v nohách běží několik borců zhruba jako vítěz H18. A pak rovnou do Idrije na poslední štaci - do chaty na Hlevických planinách. Opět vyjíždíme někam do nebes. V závěrečném výšvihu odhazujeme všechno přebytečné... i celý výfuk od svazové feldy.

DEN 9 - MEDVĚDI NEVĚDÍ
"Já ho viděl!" Pallyho výrok, který ovládl poslední mapáče. Brumla bydlí uprostřed prostoru pro naše okruhy. Jsme tak trochu paralizovaní. Raimo ožívá. Celý den běháme sudou lichou. 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Analýza = zkušenost
OB je sport zkušeností. Zásobu zkušenosti si nejsnáze rozšíříš rozborem vlastních závodů, vlastních chyb.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN