CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Sbíráme strusky zkušeností v lávových polích
 
01.10.2006 | zobrazení 3815
Máme za sebou první čtyři výpravy do terénu finálové série SP. Slovo "výpravy" sedí, mnozí jsme pobyli déle než bychom si kdy dokázali představit.


Francouzi si jako domácí zvolili povrch, a ten rozhodně nepatří k nejrychlejším. Také odskoky jsou dost nepředvídatelné, chce to hrát s mnohem větší jistotou než obvykle - spíš od základní čáry, k síti se pouštět jen zcela vyjímečně. Průměry pod 10 minut na km budou znamenat úspěšné absolvování tratě.Permanentně snížená viditelnost, kamenitý povrch a spadlé stromy. Přehršel stejných detailů. K tomu navíc "nelogické" vrstevnice, ve kterých se těžko hledá jakýkoliv systém. Terén, který krutě tréstá každý pokles koncentrace. Ztráta kontaktu s mapu znamená většinou obrovskou časovou ztrátu, pět, deset, patnáct minut... Představa, kterou člověk získá z informací v mapě se navíc často od reality dost liší.

Snažit se běžet jako v noci, to bude náš cíl. Jistit směr, poskakovat po detailech, neriskovat, nebát se zastavit. Zabránit kalupu v informačním vakuu... Oblast kolem města Clermont-Ferrand je, zdá se, vyhlášeným jurským parkem sopek. Snad zažijeme spíš ty pozitivní exploze. Dana je prozatím v SP celkově 7., Bingo 17. Dobré výsledky letošní sezóny chtějí potvrdit i obě štafety, zatím shodně páté.Program finálové série SP:
PO 2.10.  MIDDLE Q
UT 3.10.  MIDDLE F
ST 4.10.  SPRINT Q+F
CT 5.10.  LONG
PA 6.10.  ---
SO 7.10.  RELAY
Český tým rozbil tábor v příjemném kempu na břehu jezera Lac Chambon. Šéďa rozbil záchod, ale už ho rozchodil. Všichni jsou fit a ready. Sestava 4D+6H nastoupí do všech závodů a zážitky to budou jistě stejně nezapomenutelné, jako pohled na místní ještědskou dominantu Puy-de-Dome 1428m n.m. 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Trénuješ? Spi a jez!
Tr.efekt = trénink + (zotavení, regenerace, spánek) + jídlo. Trénink vede nejprve k okamžitému poklesu výkonnosti, po zotavení však tělo kompenzuje předchozí strast zvýšením své kapacity (tzv. superkompenzační efekt). To je smyslem tréninku. Bez pořádného odpočinku a stravy k tomu nedojde!
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN