CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Volba připravila Danu o TOP3
 
04.10.2006 | zobrazení 3665
Na SP ve Francii se běžel první ostrý závod. Česká reprezentace zaznamenala dvě cenná umístění ve světové desítce: Dana Brožková doběhla šestá, Michal Smola cíloval devátý.


Včerejší větrnou smršť dnes připomínaly už jen popadané větve a výkon domácího fenoména Gueorgiou. V rámci upraveného programu se běželo jen finále. Dějištěm bylo jedno z mála nepříliš zarostlých míst v kraji - zámecký parčík v městečku Theix a blízký lesopark. I tak však hodně rozhodovalo jak se kdo vyhnul oblastem s ostružinama.V závěru obou tratí se unavení borci museli popasovat se skalním městečkem plném bludných balvanů:Dana podala další světový výkon a přidala do své sbírky další cenný výsledek. A to stačilo jinak zvolit binární volbu horem/spodem na třetí kontrolu a mohlo být ještě radostněji. Dana tady ztratila na vítězku 59 vteřin. Přesně o tolik pak zaostávala v cíli. "Jsem spokojená. Ztratila jsem jen na té volbě a pak možná na realizaci některých postupů." Na stejném postupu ztratily hodně i Radka a Zdenča - nakonec 20. a 22. místo. Debutantka Iveta vedla na první kontrole a konečným 31. místem si vybojovala první body do svěťáku (díky tomu nemusí zítra na klasice šlapat stezičky).

Na dlouhém postupu na trojku ztratil i Michal Smola. "Zvolil jsem to správně, ale nevšiml jsem si, že to jde krosit přes oplocenku. Místo toho jsem to bušil kolem a tam to bylo hrozně zasekaný." Ztráta zhruba 30 vteřin na nejlepší čas a brzký konec nadějí na medailové umístění. "Už na čtyřku jsem koutkem oka za sebou zahlédl Hubmanna. Pak mě dobíhal celý závod. Dostal se přede mě až v těch skalách na konci. Pouštěl jsem ho do jednoho průchodu a ještě mi stačil říct ´merci´."Petr Losman zaběhl solidní šestnácté místo i přes to, že místo přípravy na závod bojuje s bolestí v krku a strženými puchýři na obou nohách. "Dneska už to bolelo tak, že se na to nedalo nemyslet. Zítra ráno se mě pokusí pomoci místní doktor, snad mi to před klasikou trochu znecitliví. Když to ani pak nepůjde, tak to budu muset vzdát."Mezi 86 startujícími se neztratili ani další muží: Jan Procházka si po chybách a naraženém stehnu na middlu dnes napravil chuť slušným 27. místem. Body si ve svém debutu vyběhl i 36. Osvald Kozák.

Dana se v SP posunula na průběžné 5. místo, Bingo je 12.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Naslouchej svému tělu
Umění efektivního tréninku je založené na úspěšném analyzování reakcí těla na zátěžové podněty. Nauč se vnímat sám sebe, fyzicky i psychicky. Pomůže ti to nejen v tréninku, ale i při závodě.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN