CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Pralesní middle zakončil světový pohár. Šestá Dana je celkově šestá.
 
06.10.2006 | zobrazení 3818
Dana Brožková potvrdila, že umí. Šesté místo ze zarostlého lávového splazu je přesvědčivé. "Jsem spokojená, navíc vím, že ty dvě minuty na vítězku jsem tam nechala."
Stejně jako Dana startoval i Michal Smola v samém závěru mezi největšími esy. Pořadí na startovním roštu se řídí průběžnými výsledky SP a tam si naši před posledním závodem stáli dobře. "Běžel jsem dobře, pak dvě minuty chyba a doběhl mě Lakanen. Ale ne úplně - šel jsem před ním a na delším postupu jsem se totálně ztratil. Pak už jsem to jen doběhl za Hott Johansenem a Novikovem." Dnes až 34. místo.Cenný výsledek dnes zaběhly i Radka Brožková a Zdenka Stará, i přes některé větší chybky nakonec 12. a 15. místo. Radce se povedlo solidně zkoncentrovat i přes nepříjemnou bolest v noze, Zdenča dnes běžela celou trať s busolou a hned to bylo znát. Další bodíky si za 29. místo připsala i Iveta.

"Dneska dostanu tak sedmičku," odtušil Šéďa na startu. A trefil se skoro přesně. Výrazná ztráta stačila na slušné 25. místo. Dnes náš nejlepší muž.

V ženách zvítězila poprvé v SP Norka Marianne Andersen. Simone Niggli doběhla až jedenáctá, na výhru v SP to však s přehledem stačilo.Mezi muži vyhrál už potřetí přízrak místní buše Thierry Gueorgiou. Největší nebezpečí mu hrozilo od jeho včerejšího spoluběžce a průběžně druhého muže SP Rusa Novikova. Ten však v závěru výrazně chyboval a umožnil tak Francouzovi potřetí vychutnat hrdé tóny domácí hymny.Dana má už doma několik šestých míst (SP 2005, MS sprint 2005, ME klasika 2006), dnes přidala dvě další a dokázala si, že zvládne i middle - a to i ten z nejtěžších. Bingo je na celkovém devátém místě po delší době dalším českým zástupcem ve světové mužské desítce.Letošní světovou sezónu zakončí zítřejší štafety, které budou vzhledem k terénu jistě dramatické, plné zvratů. Běží se ve stejném prostoru jako dnes, prostřeno je kvalitně. Češi nastoupí ve složení Stará - Brožková R - Brožková D, Šedivý - Rajnošek - Smola a Procházka - Kozák - Losman. 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Co fyziologicky způsobuje tzv. "únavu"?
- snížení energetických zásob organismu
- nadbytek produktů látkové výměny (např. laktát)
- narušení vnitřního prostředí (např. iontová rovnováha)
- změny koordinačních schopností
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN