CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Obě štafety letos v SP páté
 
09.10.2006 | zobrazení 3525
Světovému poháru v jeho tradiční podobě odzvonilo. Posledním závodem tradičního modelu byly sobotní štafety poblíž Clermont-Ferrand. Podle očekávání to byla výsledková houpačka.

Místní terén je náročné ovládnout i v relativním klidu závodu jednotlivců. Natož pak při stresujících štafetách. Chyby v řádu 5-10 minut nebyly žádnou výjimkou.

Naše ženy mohly po pátečním middle pomýšlet na útok na medailové pozice. Zdenka Stará se dlouho držela v druhé skupině. Nadějnou pozici ztratila v závěru. Ztráta osmi minut zní hrozně, ale ten den to bylo ještě celkem OK. Radka Brožková potom běžela na úrovni nejlepších a postupně se propracovávala. Ségra Dana však na ní na předávce čekala nečekaně dlouho... "V pytlíku jsem si otočila mapu na druhou stranu a chvíli běžela úplně jinam," vysvětluje zklamaná Radka. V terénu, kde všechno vypadá podobně, se taková věc stane celkem snadno. Dana se pak v závěru dostává před domácí Francii a dobíhá na konečném šestém místě v redukovaném pořadí.

V mužích se závod nepodařilo dobře rozběhnout. Jan Šedivý za áčko vypadl ze skupiny už ze začátku, na prvním rádiu z toho byla šestiminutová ztráta. Dobrým výkonem ve zbytku tratě se pak Šéďa dotáhl na skupinu, ve které běželo naše béčko (Jan Procházka). Naši předávali mezi posledními, ale sedm a půl minuty na čelo ještě ten den nebyla úplně beznadějná ztráta. Vždyť třeba Jorgen Wickholm, běžící za vedoucí finské béčko, se okamžitě ztratil tak, že už na prvním rádiu ztrácel jedenáct minut... Zdeněk Rajnošek běžel za áčko solidně a držel se ve slibném odstupu za skupinou, která nakonec bojovala o medaile. Dvojchyba v závěru ale všechno zvrátila. Béčko se tak opět dostalo před áčko - Osvald Kozák podal svůj nejlepší výkon ve Francii. Petr Losman potom dokázal porazit všechny okolo běžící týmy a pojisit pro béčko alespoň sedmé místo v redukovaném pořadí. Ani Michal Smola neměl svůj den (navíc měl zanícené oko) a závod jen dokončil.

Vyhrály štafety Finska, v ženách dosáhly dokonce double, když Minna Kauppi dokázala o prsa přespurtovat Simone Niggli. O další vzrušení se postaral Thierry Gueorgiou, který byl společně s Davidem Anderssonem po vzájemném souboji o šesté místo diskvalifikovaný - oba razili jinou předsběrku.

Oba české týmy skončili v konečném hodnocení SP na pěkném pátém místě. Příští rok bude mít SP jinou podobu. A štafety se, kromě MS, neběží žádné...

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Výkon v OB
Výsledek orientačního běžce stojí na třech hlavních pilířích: orientační technika + mentální kapacita-taktika + fyzická kapacita. Nad tím vším je klíčová nadstavba: umění závodit (tzn. podat výkon když je to potřeba).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN