CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Byla zveřejněna nominační kritéria
 
01.02.2007 | zobrazení 3714
Jak se nominovat na MS, SP, Euromeeting, Mistrovství severu (NOM) a Czech Meeting?


Odpověď naleznete v sekci METODIKA, kde jsou ke stažení nominační kritéria na letošní závodní vystoupení reprezentace ČR.

Kritéria byla oponována supervizorem RD a při neexistenci komise reprezentace schválena předsednictvem sekce OB.

Kdo je to supervizor RD? Člověk, který má za úkol oponovat s odstupem činnost RD, kritéria a nominace. Tuto roli už od loňska plní Honza Kaplan.

Několik poznámek ke koncepci kritérií:

- BĚŽECKÉ LIMITY: Byly opět začleněny do kritérií vzhledem ke všeobecnému konsenzu, že by tam měly být. Sdělení je jasné - bez dostatečné základní běžecké výkonnosti nelze na špičkové výsledky na světové scéně pomýšlet - zejména ve sprintu a při štafetách. Stanovené limity jsou jen lehce nad úrovní juniorských... Problém limitů je, že nejsou individuální - někdo je zvládne hravě, a pak nemají žádný motivační efekt. Přesto věřím, že všichni borci v RD si uvědomují nutnost běhat rychle a budou na tom pravidelně pracovat. Příležitostí ke splnění běžeckého limitu bude společný test na dráze 7.4.

- NOMINAČNÍ ZÁVODY: Světového závodníka dělá právě umění připravit se na den D. Takovým dnem jsou i nominačky. Jejich role je opět silná. Rozhodnou o nominaci pro MS, na SP SWE a do značné míry i o výběru pro Euromeeting.

- LINIE B: V sezóně s jedním velkým vrcholem (MS) je snaha nabídnout i alternativní reprezentační cíl pro druhý sled. Tím by měly být přípravné starty na prázdninových závodech (ITA, SLO) zakončené Euromeetingem koncem srpna. Interně budeme výsledky na Euromeetingu posuzovat jako by se jednalo o závody SP či ME, tzn. bereme to vážně.

- PŘÍMÉ NOMINACE: Dana a Bingo dosáhli vloni zcela výjimečných výsledků a vyhoupli se jasně před ostatní. Zaslouží si maximální podporu a klid na přípravu.

- SVĚTOVÝ POHÁR 2007: Je tak trochu paskvil. Ale nám to nemusí vadit, stejně většinou plní přípravnou úlohu. Závod v Norsku bude asi krásný, ale vypouštíme ho pro neadekvátní finanční náročnost. Je otázka, kolik našich závodníků bude mít na podzim šanci běžet finále ve Švýcarsku - při startu 10 běžců NOR, SWE, SUI a FIN bude zřejmě nesmírně obtížné jakkoliv bodovat... Proto bych doporučoval většině závodníků zaměřit se hlavně na závody Czech Meeting v půlce října. Před domácím MS to bude skvělá příležitost k porovnání se světem na domácí hroudě.

- JUNIOŘI NA EUROMEETING: Pokud někdo z HD20 prokáže odpovídající výkonnost a bude na cestě do dospělých, bude kandidátem pro start jak na Euromeetingu, tak na Czech Meetingu. Musí však o to mít zájem a cíleně se na takový start připravit.

- SEVERSKÉ MISTROVSTVÍ (NOM): Závody na Bornholmu jsou pro RD nákladnou akcí. Na druhou stranu je to neocenitelná příležitost vyzkoušet si své umění proti světu v univerzálním terénu. A jediné tříčlenné štafety na světové scéně mimo MS.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Aktivační stavy
... psychické rozpoložení před, při a po výkonu. Může být pozitivní (sebedůvěra, odhodlání, spokojenost) nebo negativní (strach, apatie, zklamání...). Žádoucí je mírná pozitivní aktivace. Nadměrnou aktivaci snižuje např. humor, nebo humor ve spojení s agresí (kanadské žerty), dále i teplá sprcha, vlahá koupel, dechová cvičení, hudba apod. Naopak mobilizační účinky má například hromadný zpěv ;-)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN