CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Ve Finsku doubble quattro, do Norska jen doubble
 
19.04.2007 | zobrazení 3416
Prvním závodem letošního SP v novém kabátě bude 14.6. sprint ve finském Lapua.


Do něj za ČR nastoupí dvě nominované čtveřice:
D - Brožková D, Juřeníková, Stará, Štěrbová
H - Dlabaja, Losman, Procházka, Smola

Poběží se kvalifikace a finále, oboje částěčně ve městě a částečně v detailním severském lese. A nebude to vůbec jednoduché, nejenom kvůli terénu. Vzhledem k platným kvótám startujících se na startu dá očekávat tuhá konkurence, nejsilnější země mohou do závodu postavit až 10 závodníků. Což ale možná také odradí ty slabší. Zhoršené šance na jakýkoliv výsledek ve spojení s vysokými náklady na jediný start asi netvoří pro méně solventní federace ten pravý motivační program. Uvidíme.

SP 1 - Lapua, FIN

Po víkendové Jukole by se měl celý "cirkus" přesunout do Norska, kde se týden na to poběží O-festivalen, z něhož se však do SP počítá jen jediný závod - bažinatý middle. Náklady na takový závod letí do výše. Jestliže do Finska na Jukolu (se kterou je sprint spojený) by stejně většina závodníku asi s podporou svých severských klubu jela, do Norska na O-Festivalen se obvykle nejezdí. Těžko říct, zda jeden závod bude stát neseveřanům za účast. Je to škoda, O-festivalen bývá špičkový závod a klidně se do SP mohl počítat celý. 3 závody už by byly jiné kafe. Uvidíme, jak se to vyvine. Každopádně ČR vysílá do Norska jen dvojici Dana Brožková - Michal Smola. Pro ostatní reprezentanty jsou na ten samý termín naplánované nominační závody pro MS.

SP 2 - Hovden, NOR

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
"Nadhraniční trénink"
... umožňuje jedinci poznat sebe sama. Jde o překonávání zdánlivě nepřekonatelných překážek, exkurzi na dno vlastních sil a možností. Odhaluje zejména psychické charakteristiky, ale i slabiny fyzického výkonu na úrovni maxima nebo sklon k různým chybám v maximálním tempu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN