CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Ve Finsku doubble quattro, do Norska jen doubble
 
19.04.2007 | zobrazení 3645
Prvním závodem letošního SP v novém kabátě bude 14.6. sprint ve finském Lapua.


Do něj za ČR nastoupí dvě nominované čtveřice:
D - Brožková D, Juřeníková, Stará, Štěrbová
H - Dlabaja, Losman, Procházka, Smola

Poběží se kvalifikace a finále, oboje částěčně ve městě a částečně v detailním severském lese. A nebude to vůbec jednoduché, nejenom kvůli terénu. Vzhledem k platným kvótám startujících se na startu dá očekávat tuhá konkurence, nejsilnější země mohou do závodu postavit až 10 závodníků. Což ale možná také odradí ty slabší. Zhoršené šance na jakýkoliv výsledek ve spojení s vysokými náklady na jediný start asi netvoří pro méně solventní federace ten pravý motivační program. Uvidíme.

SP 1 - Lapua, FIN

Po víkendové Jukole by se měl celý "cirkus" přesunout do Norska, kde se týden na to poběží O-festivalen, z něhož se však do SP počítá jen jediný závod - bažinatý middle. Náklady na takový závod letí do výše. Jestliže do Finska na Jukolu (se kterou je sprint spojený) by stejně většina závodníku asi s podporou svých severských klubu jela, do Norska na O-Festivalen se obvykle nejezdí. Těžko říct, zda jeden závod bude stát neseveřanům za účast. Je to škoda, O-festivalen bývá špičkový závod a klidně se do SP mohl počítat celý. 3 závody už by byly jiné kafe. Uvidíme, jak se to vyvine. Každopádně ČR vysílá do Norska jen dvojici Dana Brožková - Michal Smola. Pro ostatní reprezentanty jsou na ten samý termín naplánované nominační závody pro MS.

SP 2 - Hovden, NOR

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
následující akce
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Obecná síla nejsou rostoucí bicepsy
Při OB se namáhají zejména svaly nohou a trupu. Do tréninku se tak zařazuje obecné posilování zaměřené zejména na vnitřní svaly, které se obvykle do pohybu nezapojují (proti disbalancím) a také na svalstvo trupu, které se tolik nezapojuje při tréninku po cestě (tzv. stabilita trupu). Takové posilování se provádí lehkou zátěží v mnoha opakováních. Kriticky důležitá je správnost provedení!
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN