CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

MS middle: V zelené peci Radka osmá
 
22.08.2007 | zobrazení 4067
První finálový závod ukrajinského MS přinesl radost našim ženám. Tři Češky na middlu do 12.místa, to není běžné. Muži zaběhli průměrný závod, na nejlepší to tentokrát nestačilo. Famózní Gueorgiou utekl všem o dvě minuty, tradiční scénář rozepsala svým vítězstvím i Simone Niggli.
Listnatý nálet, ostružiny, padlé stromy. Plytké vrstevnice, málo cest, malá viditelnost a dusivé horko, gradující v závěru závodu mužů. Na závodníky čekala výzva. Nikdo nepochyboval o tom, že kdo to ustojí, bude viset na výsledkové tabuli hodně vysoko.

Tak se i stalo. Radčino osmé místo je nejen vynikající osobní úspěch, ale zároveň i skoro maximum, kterého se dalo dosáhnout. Na první šestku tentokrát nikdo z našich reálně neměl. To by se muselo sejít opravdu všechno. Ale – ruku na srdce – to by snad ani nebylo fér. Takový terén u nás nikde nemáme. Přitom v závodě, kde každé vypadnutí z mapy může stát několik minut, je rutina nutná. Jestli ne přímo pro orientaci, tak pro sebedůvěru určitě.

Thierry se naopak v takovém špenátu cítí jako ryba ve vodě. Nepřekvapil, vyhrál. Velkým překvapením naopak bylo druhé místo sympatického Fina Tero Föhra, který navíc nestartoval úplně v závěru. Trojici medailistů doplnil podle očekávání Rus Novikov, kterého ale velký Francouz v závěru pokořil doběhnutím o interval.

Mezi ženami nebyla situace tak jasná, Simone v kvalifikaci výrazně chybovala a tak jí další zlatá medaile nepřipadla jako samozřejmost. Navíc, stříbrná Heli Jukola se jí téměř vyrovnala. Na otázku, kdy Švýcarku konečně porazí pak bojovně odpověděla: „Kdo ví, ještě se tu běží další dva závody…“ Simone Niggli dnes vyběhla dokonce medaile dvě. Bronzová Mariance Andersen byla totiž také doběhnuta o interval. O tři vteřiny čtvrtá Minna Kauppi, startující po nevydařené kvalifikaci hodně vpředu, tak má evidentně silnou motivaci do zítřejší klasiky.

A ta bude krutá. Je tu 34°C ve stínu, teplota vhodná tak akorát ke koupání v Dněpru. Pod listnatým příkrovem lesa je jak v pařníku. Naši se ale na klasiku těší. A věří si. „Jen ať je pěkně teplíčko, aspoň jich víc zdechne,“ říká Bingo. Ale hned dodává, že si šel po poledni koupit ovoce a málem ho ten žár spálil.

Muži – 1. Gueorgiou FRA 32:22, 21. Procházka 37:53, 23. Jedlička 38:08
Ženy – 1. Niggli SUI, 8. Brožková, 11. Stará, 12. Juřeníková

Hlasy v cíli:
„Mám radost, povedlo se mi to ustát bez větší chyby.“ (Radka)
„Po povinném úseku jsem to nějak nepochopila a zahnula do vesnice. Stálo mě to tak minutu a půl…“ (Zdenča)
„Bohužel jsem nešla bez chyby, na pětce jsem nechala tak dvě minuty… Vedro mi ani moc nevadilo, jen ke konci jsem cítila, že se něco děje.“ (Eva)
„Docela se mi to povedlo. Chyby byly, ale žádná vyloženě velká. Bylo to celkem zarostlé pod nohama, podrost.“ (Bet)
„První část jsem šel docela slušně. Stejně jako Zdenča jsem omylem zahnul po diváckém úseku do vesnice, ale brzy jsem si to uvědomil. Stálo mě to tak půl minuty. Pak jsem ještě v závěru párkrát zaváhal.“ (Jedla)

Náhled finálového terénu je v sekci MAPY. (H – 31, 32, 33, 34, 35, 36, 57, 38, 39, 40, 41, 42, 49, 44, 47, 48, 100, D – 32, 55, 34, 35, 36, 57, 58, 50, 41, 42, 49, 46, 48, 100)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Raná specializace
... není doporučovaná. Budeme-li děti ve vývoji zatěžovat požadavky na intenzivní systematický trénink a vysokou výkonnost, bude to mít dopad na jejich výkonnostní strop v dospělosti. (viz. Dovalil - Výkon a trénink ve sportu). V našem OB je toto, bohužel, zaběhnutá praxe (např. MUD pro šestnáctky).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN