CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

MS long: Sedmý Bingo dvě chybky od medaile
 
23.08.2007 | zobrazení 4064
Na klasice jsme ve výhni měli čtyři želízka. A všechna doběhla v morálním závodě do dvacítky. Bingo potvrdil příslušnost k absolutní klasické špičce, Dana očekávání tentokrát nenaplnila. Mathias Merz deklasoval zbytek mužů rozdílem třídy a v ženách se zlata na klasice dočkalo Finsko. A hned dvojitého!
Jestliže včera prý bylo ve stínu až 37°C, dneska to už od rána vypadalo na ještě větší žár. V sedm hodin ráno se v neklimatizovaném autobuse už skoro nedalo vydržet. Nálada na startu tak byla vážnější než jindy – tratě budily za takových podmínek velký respekt.

K závodu nenastoupili někteří favorité. Obhájce Jani Lakanen se rozhodl 15 minut před startem, že nepoběží. „Nejtěžší rozhodnutí mé kariéry.“ Achilovka. Hůř jsou na tom Švýcaři – Marc Lauenstein k závodu kvůli střevním problémům ani neodjel, to samé včera ve finále middlu zhatilo šance Daniela Hubmana. Různé varianty průjmu začínají trápit většinu týmů.

Na vině nemusí být strava ani voda (tu všichni kupují balenou). Vedro je opravdu extrémní a závodníci do sebe tlačí kvanta vody a ovoce.

Bolesti břicha trápily v noci i Tomáše Dlabaju: „Moc jsem se nevyspal.“ Ale nastoupil s tím, že bude bojovat. Zaběhl solidní závod (18.místo), ale v únavě neorazil poslední občerstvovací kontrolu a je disk. Určité problémy se nevyhnuly ani Daně. „Tohle je asi první závod, při kterém jsem byla na záchodě,“ glosovala v cíli. K tomu výrazně chybovala už na začátku – na mezičase po pěti minutách tratě ztrácela tři minuty.

„Dvě větší chyby, celkem tak tři minuty, zbytečné,“ oznamovala v cíli Eva. Prostor kolem patnáctého místa jako by měla na posledních třech šampionátech předplacený. „Mám teď pocit, že jsem se úplně nevydala, to mě taky trochu mrzí.“

Michal Smola rozběhl závod ve velkém stylu, na prvním rádiu po dvaceti minutách se před něho dokázal dostat jen pozdější suverén závodu Mathias Merz. „Pak jsem ale udělal na dlouhém postupu hroznou hloupost. Zahnul jsem o cestu dřív a musel se prodírat kus buší. Tam jsem nechal tak minutu… Asi jsem měl zavařenou hlavu, jinak nechápu proč,“ vysvětluje Bingo důvod svého propadu na páté místo při průběhu shromaždištěm. „V poslední části jsem pak ještě vysekl asi minutovou dohledávku.“ Tam Binga předstihl domácí hrdina Muchidinov a Rus Jefimov. Sedmé místo. Vynikající. A Bingo už myslí dál: „Na štafety si vezmu delší hřebíky.“

Muži – 1. Merz SUI, 2. Chramov, 3. Nordberg… 7. Smola, Dlabaja disk
Ženy – 1. Jukola a Kauppi, obě FIN, 3. Niggli SUI… 14. Juřeníková, 16. Brožková D

Dnes večer je oficiální banket, zítra den volna. V sobotu se ve stejném lese běží štafety. Některé týmy budou muset kvůli nemocem míchat sestavou, doufáme, že my ne.

Náhled finálového terénu longu je v sekci MAPY.
web MS 2007

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Jak efektivně trénovat? V lese!
Budeš dobrý v tom, co trénuješ (obecná pravda). Pokud to obrátíme: Chceš-li být v něčem dobrý, trénuj to! Pro orientačního běžce je nejdůležitějším tréninkem orientační běh vysoké intenzity. Všechno ostatní jsou alternativní formy tréninku, které využíváme proto, abychom rozvíjeli některou činnost zvlášť, z časoprostorových důvodů apod. OB vysoké intenzity je základem tréninku mnohých světových es.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN