CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Světový pohár podtržen a sečten
 
08.10.2007 | zobrazení 3257
Letošní, hodně pozměněný SP je za námi. Dana Brožková figuruje na 8. místě, Michal Smola je celkově 14.

Naše "dvojky" - Tomáš Dlabaja a Eva Juřeníková - si do osobních záznamů připsaly letos shodně 25. místo. Radka Brožková je 36., Petr Losman 40. Bodovalo celkem 102 žen a 123 mužů.

Nelze se ale ubránit dojmu, že SP je opravdu nejen sečten, ale i podtržen, ve smyslu sražen k zemi. Nepřehledná série závodů, ve kterých startují různé počty závodníků z jednotlivých zemí na základě poměrně složitých kvalifikačních kritérií... SP v současné podobě měl více přilákat média. To se však nestalo. Celý seriál naopak ztratil zbytky atraktivity pro závodníky. Jen málo států obeslalo celý seriál. A termínovka SP pro příští sezónu je ještě horší - jen jeden závod při ME v Lotyšsku, závody v Norsku uprostřed příprav na světový šampionát, tři závody při O-Ringu dva dny po štafetách na MS...

IOF provedla průzkum názorů reprezentačních týmů. Naše hodnocení bohužel bylo spíše skeptické, doporučili jsme návrat k dřívějšímu férovějšímu modelu. Vždyť světový pohár by měl určit nejvšestrannějšího orientačního běžce. Současný model je spíše sérií světových závodů, kde se závodníci snaží o dílčí úspěch... Můžu předeslat, že SP mezi priority české reprezentace ani příští rok patřit nebude.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
následující akce
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Mrštný jako lasička?
Protahování a cvičení na obratnost vedou nejen k prevenci zranění, ale i ke zlepšení ekonomiky běhu a výkonnosti. Protahování zlepšuje četnost zapojování svalových vláken do pohybu a rozšiřuje pohybový rozsah. Cvičení na obratnost působí na lepší svalovou koordinaci a mrštnost, což je v terénu důležité.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN