CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Světový pohár podtržen a sečten
 
08.10.2007 | zobrazení 3367
Letošní, hodně pozměněný SP je za námi. Dana Brožková figuruje na 8. místě, Michal Smola je celkově 14.

Naše "dvojky" - Tomáš Dlabaja a Eva Juřeníková - si do osobních záznamů připsaly letos shodně 25. místo. Radka Brožková je 36., Petr Losman 40. Bodovalo celkem 102 žen a 123 mužů.

Nelze se ale ubránit dojmu, že SP je opravdu nejen sečten, ale i podtržen, ve smyslu sražen k zemi. Nepřehledná série závodů, ve kterých startují různé počty závodníků z jednotlivých zemí na základě poměrně složitých kvalifikačních kritérií... SP v současné podobě měl více přilákat média. To se však nestalo. Celý seriál naopak ztratil zbytky atraktivity pro závodníky. Jen málo států obeslalo celý seriál. A termínovka SP pro příští sezónu je ještě horší - jen jeden závod při ME v Lotyšsku, závody v Norsku uprostřed příprav na světový šampionát, tři závody při O-Ringu dva dny po štafetách na MS...

IOF provedla průzkum názorů reprezentačních týmů. Naše hodnocení bohužel bylo spíše skeptické, doporučili jsme návrat k dřívějšímu férovějšímu modelu. Vždyť světový pohár by měl určit nejvšestrannějšího orientačního běžce. Současný model je spíše sérií světových závodů, kde se závodníci snaží o dílčí úspěch... Můžu předeslat, že SP mezi priority české reprezentace ani příští rok patřit nebude.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Celková strategie vytrvalostního tréninku
K ovlivňování krátkodobé a rychlostní vytrvalosti lze přistoupit až po zvýšení aerobní úrovně a úrovně rychlostních schopností.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN