CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Šéďa přehrál Švýcary
 
15.10.2007 | zobrazení 3405
Na závěr prvního oficiálního tréninkového kempu před MS 2008 se v Jeseníkách běžely závody nazvané Czech Meeting. V sobotním kvalitně obsazeném middlu na sebe nejvýrazněji upozornil Jan Šedivý, který dokázal porazit kompletní švýcarskou reprezentaci.


Je sice pravda, že zahraniční účastníci celý týden intenzivně trénovali, ale ani naši už na závod většinou nijak extrémně neladili. "Už moc neběhám, sem tam fotbálek," připouští vítěz, který měl na hrotu útoku evidentně špičkovou rychlost - na trati nechal ještě minutu a půl na chybách.

V terénu letošního finále MČR middle mu zdatně sekundovali i další naši - Procházka, Dlabaja a Komanec.

Na velké překvapení měla v ženách zaděláno Radka Brožková, která byla proti ikoně ženské scény Švýcarce Niggli dlouho v jasném vedení, které ale ztratila v závěru čtyřminutovou chybou. I tak to Radce po raketovém závěru ještě dalo na druhé místo se ztrátou, která je ve srovnání s nedávným finále SP velmi lichotivá. Následovaly Duchová a na podzim se lepšící Panchártková, až za nimi další Švýcarky nebo silná Dánka Soes.Na neděli připravili pořadatelé klasiku ve spojeném prostoru map z MČR middle se startem nahoře v sedle a cílem dole v Dolním Údolí. Tratě zavedly závodníky do vrcholových partií s náročnou horskou podložkou, místy opravdu nádherný terén (ale nepříliš relevantní vzhledem k MS). Pokyny slibovaly drsnou klasiku, 15km pro muže a 10km pro ženy. Už na startu se však mnohým zdála trať na mapě 1:10.000 poněkud krátká... Staviteli se bohužel vloudil do práce šotek - záměna měřítka mapy. Tratě tak byly o třetinu kratší, vítězné časy odpovídaly spíše zkrácené trati. Omyl se naštěstí dotkl nejvíc domácího týmu, který do Jeseníků dorazil speciálně na tyto závody. Zahraniční účastníci byli buď unaveni po tréninkovém kempu a změnu tak spíše uvítali, nebo už v sobotu odjeli (SUI, DEN).

Prořídlý závod žen jasně opanovala dvojice Radka Brožková, Jana Panchártková. Mezi muži si pro suverénní dvouminutové vítězství doběhl švédský reprezentant Mattias Karlsson (Halden), i díky spolupráci s třetím Polákem Kowalskim, kterého doběhl už po čtvrthodině o interval. Na druhé místo se vklínil Jan Procházka, čtvrtý doběhl Vladimír Lučan, který už v první polovině tratě doběhl Matse Haldina.

výsledky sobota MIDDLE
výsledky neděle ZKRÁCENÁ KLASIKA

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
Světové hry    25.-27.7.
Vratislav (POL)  (RD)
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Trénovat centrálně nebo lokálně?
Centrální kapacita se týká výkonnosti oběhového a dýchacího systému a dá se trénovat alternativně. Lokální kapacita je rozhodující pro výkon, je to výkonnost konkrétních svalových skupin, které se podílejí na závodním výkonu. Měla by se trénovat způsobem co nejbližším vlastnímu závodu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN