CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Jak to ti Švýcaři dělají?! To prozradí Bührer.
 
19.10.2007 | zobrazení 3201
Tradiční seminář trenérů a stavitelů tratí bude letos trochu netradiční. Sérii přednášek, ukázek a debat vyšperkuje účast trenérů dvou nejúspěšnějších reprezentací světa - Švýcarů a Švédů.


Seminář trenérů a stavitelů tratí, 23.-25.11.2007, Čeňkovice

O přístupu k výchově a rozvoji závodníků budou povídat a diskutovat Tom Bührer, nedávná hvězda světového OB a současný švýcarský mužský kouč, a Ake Jönsson, který od letošní sezóny vede společně s Maritou Skogum švédskou reprezentaci.Jak naučit závodníky opravdu závodit? Jak se připravit na vrchol? Jak se dostat na dostatečnou běžeckou úroveň? Jak trénovat v dorostu aby závodníci byli dobře připraveni na přechod mezi dospělé? Jaký je vlastně rozdíl mezi švýcarským a švédským přístupem?... Zajímavých a poučných oblastí je hodně.

Navíc - když Tom Bührer začne se svým sympatickým entusiasmem mluvit o orienťáku, zcela jistě vás vtáhne do hry. A nešetří zajímavostmi. Víte například, že podle svého vlastního vzorce dokáže poměrně přesně určit vítězný čas v závodě? (Časopis orientační běh přinesl rozsáhlý rozhovor se slavným Švýcarem v posledním čísle ročníku 2005.)

Kromě zahraničních lektorů se organizátoři semináře budou snažit poutavou, obraznou formou pokrýt aktuální trendy na poli organizování závodů, tréninku a tvorby map pro OB.

Jak postavit co nejlepší tratě na mapě, kterou mám k dispozici? Čeho se vyvarovat při digitálním tisku map? Jak se buduje běžecká kapacita pro orientační běh? Které články v pravidlech dělají největší problémy? Jak vypadaly letošní domácí a světové závody z pohledu stavby tratí? Jakých chyb se vyvarovat při pořádání závodů? Jak je to s dodržováním mapového klíče IOF?... Na své si přijdou jak trenéři a závodníci, tak pořadatelé závodů.

Seminář se tentokrát koná v Čeňkovicích, na česko-moravském pomezí. Důvodem pro změnu místa konání nebyla relativní blízkost centra příštího MS. Záměrem bylo nabídnout účastníkům vyšší komfort a neprozkoumané přírodní okolí pro vyčištění hlavy mezi přednáškami. (Brno 105 km, Hradec Králové 85 km, Ostrava 155 km, Praha 179 km.)

Přijeďte si rozšířit obzory a podělit se o své zkušenosti! A nebo pošlete svého trenéra, vašeho stavitele tratí nebo ředitele závodů.
(Přihlášky na stránkách semináře.)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
následující akce
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
dráhový test č. 2    2.6.
Praha - Děkanka  (JRD)
nominační krátká č. 2    3.6.
Řitka  (JRD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Rychlostní vytrvalost...
...se trénuje třeba tak, že jdeš: 2x 10x úseky 15-20s s pauzou 60-80s; intenzita 95-100% (+ pořádné rozcvičení a výklus)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN