CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Jak to ti Švýcaři dělají?! To prozradí Bührer.
 
19.10.2007 | zobrazení 3286
Tradiční seminář trenérů a stavitelů tratí bude letos trochu netradiční. Sérii přednášek, ukázek a debat vyšperkuje účast trenérů dvou nejúspěšnějších reprezentací světa - Švýcarů a Švédů.


Seminář trenérů a stavitelů tratí, 23.-25.11.2007, Čeňkovice

O přístupu k výchově a rozvoji závodníků budou povídat a diskutovat Tom Bührer, nedávná hvězda světového OB a současný švýcarský mužský kouč, a Ake Jönsson, který od letošní sezóny vede společně s Maritou Skogum švédskou reprezentaci.Jak naučit závodníky opravdu závodit? Jak se připravit na vrchol? Jak se dostat na dostatečnou běžeckou úroveň? Jak trénovat v dorostu aby závodníci byli dobře připraveni na přechod mezi dospělé? Jaký je vlastně rozdíl mezi švýcarským a švédským přístupem?... Zajímavých a poučných oblastí je hodně.

Navíc - když Tom Bührer začne se svým sympatickým entusiasmem mluvit o orienťáku, zcela jistě vás vtáhne do hry. A nešetří zajímavostmi. Víte například, že podle svého vlastního vzorce dokáže poměrně přesně určit vítězný čas v závodě? (Časopis orientační běh přinesl rozsáhlý rozhovor se slavným Švýcarem v posledním čísle ročníku 2005.)

Kromě zahraničních lektorů se organizátoři semináře budou snažit poutavou, obraznou formou pokrýt aktuální trendy na poli organizování závodů, tréninku a tvorby map pro OB.

Jak postavit co nejlepší tratě na mapě, kterou mám k dispozici? Čeho se vyvarovat při digitálním tisku map? Jak se buduje běžecká kapacita pro orientační běh? Které články v pravidlech dělají největší problémy? Jak vypadaly letošní domácí a světové závody z pohledu stavby tratí? Jakých chyb se vyvarovat při pořádání závodů? Jak je to s dodržováním mapového klíče IOF?... Na své si přijdou jak trenéři a závodníci, tak pořadatelé závodů.

Seminář se tentokrát koná v Čeňkovicích, na česko-moravském pomezí. Důvodem pro změnu místa konání nebyla relativní blízkost centra příštího MS. Záměrem bylo nabídnout účastníkům vyšší komfort a neprozkoumané přírodní okolí pro vyčištění hlavy mezi přednáškami. (Brno 105 km, Hradec Králové 85 km, Ostrava 155 km, Praha 179 km.)

Přijeďte si rozšířit obzory a podělit se o své zkušenosti! A nebo pošlete svého trenéra, vašeho stavitele tratí nebo ředitele závodů.
(Přihlášky na stránkách semináře.)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN