CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Mužská štafeta opanovala Bouzov
 
14.04.2008 | zobrazení 3547
V závěrečném štafetovém závodě moravského kvarteta excelovala trojice Procházka - Smola - Dlabaja, která zvítězila o tři minuty před Švédy a Nory. Naše ženy cílovaly páté.


V rámci daných možností dobře postavené tratě byly podle očekávání fyzicky nesmírně náročné. To bylo jistě výhodou pro dva naše odpočaté borce - Procházka a Dlabaja totiž vynechali klasiku. Cílem bylo zjistit, jak moc se klasika promítá do fyzického výkonu druhý den. Program a skladba úseků při samotném MS nám totiž vůbec nevyhovuje - zatímco ostatní silné týmy nasadí do štafet většinou odpočatou trojici, my asi nebudeme chtít štafetu o Michala Smolu ochudit. Jenže finiš je výrazně delší než předchozí úseky (6km vs. 10km)... I proto teď bežel Smola druhý a Dlabaja třetí úsek.

Výjimečně připraveného Binga však nedokázaly zpomalit ani čtyři ostré starty v řadě (test na pětku, sprint Prostějov, krátká trať Brodek a klasika Ptení) - Michal zaběhl o dvě minuty nejlepší čas dne a štafety na druhém úseku rozhodl. Takže jsme nezjistili vůbec nic. Finále klasiky na MS totiž nebude na osmdesát minut a navíc může být úmorné vedro. A to je pak regenerace pomalejší. Až do poslední chvíle tak budeme muset pracovat s několika variantama sestavy.

Kromě všech členů áčka zaběhla slušně i celá b-štafeta, která doběhla na kvalitním patém místě, před všemi finskými týmy (Fini však hodně experimentovali se sestavama).

V ženách se v jednom ze svých prvních startů za dospělé áčko blýskla Radka Brožková, která - stejně jako Honza Procházka - předávala jako první z prvního úseku. "Chce si to opravdu jít to svoje... A celkem mě potěšilo, když jsem viděla jak ostatní nemůžou do kopce..."

Na druhém úseku předvedla Eva Juřeníková standartní výkon a předávala pátá, dvě a půl minuty za čelem. Dana Brožková pak pátou příčku udržela. Finišmenky prvních třech týmů - Eliasson, Jukola a Hausken - opět předvedly, že v tuto chvíli mají výkonnostní náskok.

::mapa štafet třeba tady (Nor Österbö)
MUŽI
1. CZE A         133.34
(Procházka, Smola, Dlabaja)
2. SWE A         136.12
(Öhlund, Wingstedt, Andersson) 
3. NOR B         136.56
(Bjugan, Lundanes, Skjeset)
...
5. CZE B         139.36
(Lučan, Losman, Mrázek)
20. ZBM          150.51
(Klusáček, Bořil, Chromý)
21. CZE C         151.18
(Rajnošek, Kozák, Šmehlík)
...

ŽENY
1. SWE A         112.25 
(Billstam, Engstrand, Eliasson)
2. FIN A         113.43
(Rantanen, Sundberg, Jukola)
3. NOR A         113.52
(Weltzien, Riddervold, Hausken)
...
5. CZE A         117.13
(Brožková R, Juřeníková, Brožková D)
8. LPU          122.44
(Duchová, Dočkalová, Vlčovská)
9. CZE B         123.15
(Stará, Panchártková, Topinková)
...
:: kompletní výsledky štafet

Štafety, ačkoliv se běžely v terénu, který byl spíš asi relevantní na finále klasiky, ukázaly to samé co ostatní závody MM - t.j., že v takových terénech se v podstatě před startem závodní pole rozkastuje podle běžecké výkonosti a soupeřit o nějaké ty vteřinky pak spolu můžou jen běžecky srovnatelní závodníci. Je to tak trochu OB naruby, ale karty jsou rozdané, teď už je potřeba jen hrát.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Rychlostní vytrvalost...
...se trénuje třeba tak, že jdeš: 2x 10x úseky 15-20s s pauzou 60-80s; intenzita 95-100% (+ pořádné rozcvičení a výklus)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN