CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Sprint v Olomouci: v mužích remíza, v ženách překvapivě Monika
 
09.05.2008 | zobrazení 3928
Včera v divoké přírodě, dnes v samém centru civilizace. Nominační sprint v Neředíně nabídl velmi skluzné tratě s problémy na úrovni "panelák zleva nebo zprava".

V nesmírně vyrovnaných mužích se o vítězství podělili Petr Losman a Michal Smola, jen o 3s zaostal Dlabaja a o 4s Procházka. Skvěle běžel opět sprintový specialista Palo Bukovac, který dlouho vedl a až v závěru se propadl na páté místo.

V ženách zvítězila překvapivě, ale přesvědčivě Monika Topinková. Ačkoliv její náskok pěti vteřin na druhou Radku Brožkovou není velký, Monika vedla od první kontroly celý závod.

I dnes se prokázalo, že v takhle rychlých a nekomplikovaných závodech není bez špičkové atletické výkonnosti žádná šance na výsledek. Dnešní výsledky opět do značné míry odrážejí výkonnost na dráze.

A ještě jedno pravidlo: pokud postup v plochém terénu donutí člověka váhat, pak je to skoro jedno kudy. A naopak: Jak je jedna varianta výrazně lepší, tak je to hned z mapy vidět. Něco jiného to je, pokud se do problému zamotají vrstevnice (ale ty se dnes nemotaly ani na mapě...). Často je dobré volit postup, na kterém se nemusí moc kličkovat - prudkým zatáčením se ztrácí čas. (Je to ještě orienťák, nebo už něco jako F1?)

:: SPRINT - mezičasy D

:: SPRINT - mezičasy H

:: SPRINT - mapa s tratí D i H

Zpestřením organizace dnešního závodu bylo hlídání kontrol. Sedm pořadatelů na celý takový závod není moc, přesto to dopadlo. Na některých místech se podařilo domluvit hlídání s místními (paní na zahrádce, vrátný odvedle...), zbytek jsme pohlídali sami. A bylo proč. Zdenda Sokolář ubránil pátou kontrolu před hordou ranních opilců, Katka musela v průběhu závodu odradit pracovníky TS od kácení jednoho z mála stromů na mapě...

Zítra následuje kopcovitá klasika u Boskovic, pozítří plochý hromaďák tamtéž.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
následující akce
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
Jak efektivně trénovat? V lese!
Budeš dobrý v tom, co trénuješ (obecná pravda). Pokud to obrátíme: Chceš-li být v něčem dobrý, trénuj to! Pro orientačního běžce je nejdůležitějším tréninkem orientační běh vysoké intenzity. Všechno ostatní jsou alternativní formy tréninku, které využíváme proto, abychom rozvíjeli některou činnost zvlášť, z časoprostorových důvodů apod. OB vysoké intenzity je základem tréninku mnohých světových es.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN