CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominační klasika - výsledkově klasika
 
11.05.2008 | zobrazení 4242
V testu, který svou formou simuloval tratě na MS, uspěli naši aktuálně nejsilnější klasici - Dana Brožková a Michal Smola. Oba zvítězili poměrně přesvědčivě.

Tratě byly vedené záměrně hlavně v příkrých pasážích tak, aby si všichny mohli zase připomenout jaké je to zdolávat prudké výšlapy a přemýšlet o postupech s místy chodeckou perpektivou.

Některé volby se nakonec ukázaly jako nezásadní (tzn. vyrovnané), naopak jiné, do kterých by se to před startem neřeklo, se ukázaly jako výrazně lepší. Obecně jsme si zase potvrdili fakt, že:
- v terénu s prudkým sklonem se vyplatí vyhledávat cesty (navíc - je-li cesta dobré kvality, pak je rozdíl v rychlosti běhu extrémní)
- pokud člověk váhá nad postupem, na variantě přímo se nikdy příliš neztrácí (rozbor některých zajímavých voleb se objeví v příštím čísle časopisu OB)

V ženách excelovaly sestry Brožkovy - kromě vítězné Dany zaběhla výborně i Radka. Takový výkon by na MS stačil vysoko. S odstupem třetí a čtvrtá doběhly Zdenka Stará a Slovenka Martina Rakayová - i ony se solidnímy výkony. Naopak mnohé z kandidátek nominace na ME bohužel vůbec nezvládly situaci lámání chleba a dokončily se značným odstupem, neodpovídajícím jejich úrovni.

Výkon Michala Smoly byl pro ostatní jak zjevením z Marsu - a to přitom Bingo ještě v polovině tratě vedl jen o minutku. Druhý Petr Losman ztrácel pět minut, následovali Slovák Dávidík, solidně připravěný Kozák, další Slovák Barták a Mrázek, kterého připravila o lepší výsledek dvouminutová dohledávka prohlubně v čistém lese v závěru tratě.

:: výsledky s mezičasy D

:: výsledky s mezičasy H

:: mapa D

:: mapa H - 1.část

:: mapa H - 2.část

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Jak vyzrát na kyselinu?
Anaerobní toleranční trénink rozvíjí schopnost lépe ustát a odbourávat tvořící se laktát, který omezuje výkon. Pro orienťáka je vhodné např. běhat opakovaně 30-90" naplno do kopce s pauzou 2-3x delší. Doba úplného zotavení je dlouhá - 24-96 hodin. Tréninkový efekt je krátkodobý a úplně zmizí během měsíce. Používá se jako ladící trénink, 4-8 týdnů před závody.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN