CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominační klasika - výsledkově klasika
 
11.05.2008 | zobrazení 4115
V testu, který svou formou simuloval tratě na MS, uspěli naši aktuálně nejsilnější klasici - Dana Brožková a Michal Smola. Oba zvítězili poměrně přesvědčivě.

Tratě byly vedené záměrně hlavně v příkrých pasážích tak, aby si všichny mohli zase připomenout jaké je to zdolávat prudké výšlapy a přemýšlet o postupech s místy chodeckou perpektivou.

Některé volby se nakonec ukázaly jako nezásadní (tzn. vyrovnané), naopak jiné, do kterých by se to před startem neřeklo, se ukázaly jako výrazně lepší. Obecně jsme si zase potvrdili fakt, že:
- v terénu s prudkým sklonem se vyplatí vyhledávat cesty (navíc - je-li cesta dobré kvality, pak je rozdíl v rychlosti běhu extrémní)
- pokud člověk váhá nad postupem, na variantě přímo se nikdy příliš neztrácí (rozbor některých zajímavých voleb se objeví v příštím čísle časopisu OB)

V ženách excelovaly sestry Brožkovy - kromě vítězné Dany zaběhla výborně i Radka. Takový výkon by na MS stačil vysoko. S odstupem třetí a čtvrtá doběhly Zdenka Stará a Slovenka Martina Rakayová - i ony se solidnímy výkony. Naopak mnohé z kandidátek nominace na ME bohužel vůbec nezvládly situaci lámání chleba a dokončily se značným odstupem, neodpovídajícím jejich úrovni.

Výkon Michala Smoly byl pro ostatní jak zjevením z Marsu - a to přitom Bingo ještě v polovině tratě vedl jen o minutku. Druhý Petr Losman ztrácel pět minut, následovali Slovák Dávidík, solidně připravěný Kozák, další Slovák Barták a Mrázek, kterého připravila o lepší výsledek dvouminutová dohledávka prohlubně v čistém lese v závěru tratě.

:: výsledky s mezičasy D

:: výsledky s mezičasy H

:: mapa D

:: mapa H - 1.část

:: mapa H - 2.část

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
Světové hry    25.-27.7.
Vratislav (POL)  (RD)
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Jezdí to na sacharidy!
Sacharidy (uhlohydráty) jsou palivem pro svalovou i mentální práci, uloženým ve svalech, játrech a krvi. Ze svalů se čerpají pro svalovou práci, z jater a krve pro mentální práci. Nacházejí se v: těstovinách, rýži, bramborách, chlebu, vločkách, ovoci a zelenině. Sacharidy by měly představovat největší podíl stravy sportovce, kryjí až 65% energetické spotřeby.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN