CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Hromadný start opanovali rozbíhači
 
11.05.2008 | zobrazení 3903
Nominačky pro ME uzavřel premiérový hromadný start. Prosadili se ti, kteří v poslední době rozbíhají reprezentační áčko - Zdenka Stará a Jan Procházka.

Pokud nepočítáme improvizovaný hromadný start na klasice v zasněžené Chotěboři 1997, měl dnes hromaďák premiéru v rámci nominačních závodů RD. Díky poměrně početnému startovnímu poli byl závod docela vyrovnaný a dramatický - i když oba budoucí vítězové za to vzali hned od začátku a dlouho to vypadalo na jasnou záležitost. Závěrečná společná část ale nabídla několik hodně náročných kontrol - rozhodovalo se hlavně v rýhovišti těsně před cílem.

V ženách Dana brzy smazala půlminutový náskok, který měla Zdenča k dobru při výměně mapy a rozhodovalo se právě na předposlední kontrole v rýhách - při tom trochu zapracovala i "falešná" (mužská) kontrola na postupu.

Mužský závod proměnil Bet ve svou sólojízdu. I on však musel pořádně zabojovat. Při výměně mapy vedl o minutu, vzápětí se ale nechal stáhnout na ženskou kontrolu a skupina v čele s Petrem Losmanem a Michalem Smolou se přiblížila na rozdíl 30". Bet ale těžké kontroly v závěru ustál a žádné velké drama nepřipustil. Na dohled za ním pak v klidu dofinišoval Bingo, kterému se podařilo setřást Osina, Sosáka a Paľa.

:: výsledky s mezičasy D

:: výsledky s mezičasy H

:: mapa D

:: mapa H

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Kdy zakopneme o anaerobní práh?
Anaerobní práh (ANP) je úroveň zatížení organismu, kdy tělo přestává být schopné plynule odbourávat splodiny anaerobního spalování (např. kyselina mléčná). Začíná se hromadit laktát, svaly tuhnou, zhoršuje se koordinace. Výkon začne po krátké době klesat. Důležitá veličina v souvislosti s efektivním řízením fyzického tréninku.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN