CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Hromadný start opanovali rozbíhači
 
11.05.2008 | zobrazení 4014
Nominačky pro ME uzavřel premiérový hromadný start. Prosadili se ti, kteří v poslední době rozbíhají reprezentační áčko - Zdenka Stará a Jan Procházka.

Pokud nepočítáme improvizovaný hromadný start na klasice v zasněžené Chotěboři 1997, měl dnes hromaďák premiéru v rámci nominačních závodů RD. Díky poměrně početnému startovnímu poli byl závod docela vyrovnaný a dramatický - i když oba budoucí vítězové za to vzali hned od začátku a dlouho to vypadalo na jasnou záležitost. Závěrečná společná část ale nabídla několik hodně náročných kontrol - rozhodovalo se hlavně v rýhovišti těsně před cílem.

V ženách Dana brzy smazala půlminutový náskok, který měla Zdenča k dobru při výměně mapy a rozhodovalo se právě na předposlední kontrole v rýhách - při tom trochu zapracovala i "falešná" (mužská) kontrola na postupu.

Mužský závod proměnil Bet ve svou sólojízdu. I on však musel pořádně zabojovat. Při výměně mapy vedl o minutu, vzápětí se ale nechal stáhnout na ženskou kontrolu a skupina v čele s Petrem Losmanem a Michalem Smolou se přiblížila na rozdíl 30". Bet ale těžké kontroly v závěru ustál a žádné velké drama nepřipustil. Na dohled za ním pak v klidu dofinišoval Bingo, kterému se podařilo setřást Osina, Sosáka a Paľa.

:: výsledky s mezičasy D

:: výsledky s mezičasy H

:: mapa D

:: mapa H

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Trénuj tam, kde závodíš!
"Ti, kteří nejsou zvyklí přeskakovat bažiny, padlé stromy, klopýtat v kamení a bojovat s hustníky, to budou mít při závodě mnohem těžší." (Kent Olsson)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN