CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Přímé nominace z bodování
 
11.05.2008 | zobrazení 4001
Letošní ME je brané jako přípravná a rozvojová akce a proto byl zvolený model nominace "do týmu" na základě bodování ze všech čtyř nominačních závodů. Právo nominace mají získat první dva součtem.

V ženách byly výkony v jednotlivých závodech hodně nevyrovnané a výsledné bodové rozdíly na čele těsné. Možnost přímé nominace si vyběhly Iveta Duchová a Martina Dočkalová, jen bod ztrácí Monika Topinková.

Mezi muži se na nominačky dokázal výborně nachystat loňský mistr ČR na klasice Osvald Kozák, který nominaci potvrdil výkonem v závěrečném hromadném startu. Druhé místo si s přehledem vyběhl Petr Losman.

:: nominačky ME 2008 - konečné bodování
(pokud by něco v tabulce nesedělo, tak to prosím nahlašte)

Přesto je však možné, že někteří z těch úspěšných na ME startovat nebudou. Jasné je to u Petra Losmana, který preferuje start na maďarském Euromeetingu (ten mu vzhledem k případnému startu na MS zapadá lépe do přípravy). Nejistý je i start Ivety Duchové, které kolidují s ME státnice na univerzitě.

Podmínkou pro nominaci na ME byly nejenom výkony na nominačních závodech, ale i splnění běžeckého limitu. A ten nemají splněný Osvald Kozák a Martina Dočkalová. U Osina se jedná o jednu vteřinu - na takové situace kritéria pamatují: "ve zcela výjimečných případech může být nominován i závodník, který běžecký limit z objektivních důvodů nemohl splnit nebo se mu jen těsně přiblížil". Tato situace tady nastala - u závodníka, který se nominoval s takovým přehledem není relevantní bazírovat na jedné vteřině. Stejný názor má i supervizor RD Honza Kaplan - a proto se jméno Osvald Kozák v nominaci objeví. U Martiny je to jiné, ta zatím dostatečný výsledek z dráhy letos postrádá. Nějaké zdravotní komplikace tam byly, dohoda je taková, že Martina se pokusí limit ještě splnit. (Tady trochu obejdeme deadline splnění limitu - to ale jako autor kritérií beru na sebe, deadline tam byl hlavně z formálních důvodů a praktický význam žádný nemá.)

Doufám, že toto transparentní vysvětlení zabrání dohadům a podivným výlevům. Nejde o to někoho dusit nebo bezhlavě naplňovat nějaká pravidla. Jde spíš o to, abychom při zachování vysoké míry férovosti směřovali k deklarovaným cílům.

Nominace na zbylá místa ve výpravě bude provedená na návrh realizačního týmu RD (divoké karty) a bude vyhlášená společně s nominací na Euromeeting nejpozději v úterý.

Děkuju všem účastníkům nominaček za pozitivní přístup a srdnaté výkony. Získali jsme zase všichni spoustu zkušeností ;)

/Radek Novotný

PS: A když už jsem u toho děkování, tak obrovský dík Pavlu Košárkovi za nezištnou pomoc při operativním řešení poruchy mikrobusu v Jeseníkách. Díky Košu!

PS2: Poděkování taky všem pořadatelům za práci - všechno klaplo, a kdyby nějaký dřevák rozuměl měřítkům map, bylo by to bez chybičky. Takže: Káčo, Murko, Slávo, Soki, Jožo a Joe - dík.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Výkon v OB
Výsledek orientačního běžce stojí na třech hlavních pilířích: orientační technika + mentální kapacita-taktika + fyzická kapacita. Nad tím vším je klíčová nadstavba: umění závodit (tzn. podat výkon když je to potřeba).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN