CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Po inspirativním závodění rozdělilo RUN2WIN závodníkům 100 tisíc
 
19.05.2008 | zobrazení 3476
Pilotní minisérie projektu RUN2WIN má za sebou všechny tři díly a to znamená, že finanční jackpot už zná své majitele. Poměrně suverénně zvítězili Michal Smola a Zdenka Stará.


Zlínský přízrak jasně dominoval mezi muži, když vyhrál všechny tři závody série. Jako další v pořadí inkasovali Losman, Lučan a Slovák Bukovac.V ženách celkově zvítězila Zdenka Stará před Monikou Topinkovou. Suverénky víkendu na Čeřínku, sestry Brožkovy, nedosáhly na lepší umístění kvůli absenci v prvním závodě série.Duchovní otec projektu Pavel Žemlík a jeho spolupracovníci teď tuto finanční vlašťovku vyhodnotí - z vlastního pohledu i podle ohlasů závodníků, jichž se celý projekt hlavně týká - a rozhodnou se jak dál.Z pohledu sportovního splnil víkend očekávání. Sobotní "sledovaný" middle vykazoval řadu podobných vlastností jako terény v Jeseníku a tak přinesl další cennou závodní zkušenost a zase tak trochu naznačil, komu se jak v takovém terénu daří.

Nedělní klasika byla krásným proběhnutím inspirativním lesem, byť trochu zbytečně bezbolestným - v podstatě se jen stále běželo skoro rovně čistým kamenitým lesem. Uznávám, že v takovém terénu není snadné vymyslet nějaké zásadní volby, přesto si myslím, že takhle komplexní prostor je jako dělaný pro naplánování nějakého opravdu extrémně dlouhého postupu. To by šlo zejména v jižní, nevyužité části mapy.

Když už se tu pouštím do hodnocení víkendu, rád bych se ještě znovu důrazně přimluvil za občerstvení NA KONTROLE, ne někde na cestě rádoby na postupu. A už vůbec ne na dlouhém postupu - když už to musí být, tak by mělo být občerstvení na úseku, kudy opravdu všichni musí proběhnout. Na delších postupech občerstvovačky determinují volbu a to je škoda.

/RN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Úseky místo souvislého tempa?
Delší úseky mají tu výhodu, že je možné pracovat na prahové úrovni delší dobu, aniž by se tělo zakyselilo tolik, jako při neděleném tempu. Běhají se úseky 2-10 min s poloviční pauzou. Doporučuje se 3-6 opakování v 1-2 seriích. Uplatní se zejména v přípravném období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN