CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Po Estonsku přichází Lotyšsko
 
21.05.2008 | zobrazení 4334
Letošní vrcholy sezóny se k sobě mají jako oheň a voda. Zatímco na Moravě nás čekají hory, kopce a cesty, v Lotyšsku se bude bojovat o evropské tituly v plochých bažinatých dunách.


Program ME:
PO 26.5. sprint Q+F
UT 27.5. long Q
ST 28.5. long F
ČT 29.5. ---
PÁ 30.5. middle Q
SO 31.5. middle F
NE 1.6.  štafety

Česká republika se v souladu s letošními plány ME účastní s maximálním počtem závodníků 7+7. Konkurnece bude neúprosná - na ME může každý stát postavit na start 6+6 běžců, a to je jiné kafe než 3+3 na MS. Takový tlak prověří nervy už v kvalifikaci, ze které není úplně snadné postoupit. Nácviku takových situací jsme věnovali pozornost v tréninku, teď se pokusíme něco z toho uplatnit.

Sestava ČR:
D - Brožková D, Brožková R, Dočkalová, Duchová, Juřeníková, Stará, Topinková
H - Dlabaja, Kodeda, Kozák, Lučan, Mrázek, Procházka, Smola

Terén je pro nás hodně netradiční a určitě k němu budeme mít respekt. Na druhou stranu to ale zvyšuje šance na dobrý výsledek při povedeném závodě.

Relativně nejotevřenější boj se dá očekávat ve sprintu a při štafetách. Nejkratší závod se odehraje převážně ve městě a parku, pro finále se dá očekávat pár kontrol v příbřežních dunách. Nic, co by naši závodníci neměli zvládnout. I štafety budou obsahovat hodně rychlé, jednodušší pasáže příměstským prostorem. O to náročnější pak budou rozfarstované kontroly v ondulaci na pobřeží.Middle a klasika budou víc v divočině. Ačkoliv se z mapy zdá, že to bude jemná mapařinka, určitě nepůjde o žádný choďák, spíš naopak. Pro úspěch na middlu bude nutné běžet plynule, držet maximální tempo a kontrolovat správný směr - trochu to známe z tréninkového kempu v Portugalsku. Zatímco middle bude v pobřežním pásu, klasika je trochu víc ve vnitrozemí a ze všech závodů nejdál od centra, kterým je přístav Ventspils. Klasika by se tak mohla podobat trochu víc tomu, s čím jsme se setkali například v Estonsku při minulém ME. Tzn. méně vrstevnicových tvarů, obhospodařovanější les. Uvidíme, informací moc není.V našem týmu je o jednoho muže a jednu ženu víc, než můžeme nasadit. Někteří tak neabsolvují celý program. Předběžná dohoda o vynechání tratí vypadá tak:
SPRINT - Dočkalová, Kozák
LONG - Topinková/Duchová, Kodeda
MIDDLE - Duchová/Topinková, Mrázek
ŠTAFETY - podle okolností na místě

Forma našich opor je dobrá, špičkové výsledky nejsou nereálné.

Stránky ME:
http://www.eoc2008.lv/index.php?id=/news.php

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Vnitřní rozhovor
Metoda jak trénovat a udržet koncentraci v průběhu závodu. Když se na každé kontrole zeptáš sám sebe "Tak jak na další?", budeš si muset nějak odpovědět - stanovit taktiku, záchytný bod, prostě nelajdačit. Většina chyb na elitní úrovni vzniká z lajdáctví, z rychlosti na úkor práce s mapou.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN