CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Naši vyrážejí na "Rocket fast" Euromeeting
 
22.05.2008 | zobrazení 3779
Letošní tradiční utkání B-týmů proběhne v předvečer zahájení ME. Maďarský Miskolc přivítá výpravy 8 federací, které využily možnost nejen poměřit síly, ale také omrknout terény a zázemí příštího mistrovství světa.


V oblasti proběhlo na přelomu tisíciletí juniorské MS, které bylo pro českou výpravu velmi úspěšné - připomeňme si třeba zlata Dany Brožkové a štafety mužů Mrázek - Vlach - Smola, stříbro štafety žen Brožková - Rufferová - Dočkalová nebo dva bronzy Michala Smoly z individuálních závodů. Uběhlo sedm let a někteří z našich medailistů dorostli k útokům na seniorské vavříny. To ale bude až za rok.

Letos tedy zatím "jen" Euromeeting. Pod naší vlajkou se představí poměrně silná výprava, z níž by největší šance na špičkový výsledek měl teoreticky mít Petr Losman, který se hladce nominoval na ME, ale vzhledem ke svým prioritám zvolil start na Euromeetingu.

Sestava CZE:
D - Kovářová, Panchártková, Svobodná Š (jun)
H - Losman, Rajnošek, Šedivý

Kdo proti nim? Řada skvělých světových závodníků druhého sledu, kteří se na sebe budou snažit upozornit svými výkony. Třeba tak, jak to vloni udělala svým vítězstvím na Euromeetingu v Seefeldu Iveta Duchová. Favoritky v ženách lze papírově hledat někde v okruhu Lina Bäckström, Martina Joensuu, Martina Rakayová, Rahel Friedrich... V mužích by měli tvrdit muziku především Švýcaři Schuller a Müller, Noři Lucasen a Tiltnes, Maďar Kovács, Švéd Karlsson, několik výborných Finů (např. Antti Harju) nebo Slováci.

Samozřejmě věříme, že nějaký ten dobrý výsledek přivezou i naši. I vzhledem k ryze kontinentálnímu charakteru terénu, který pořadatelé označili za Rocket fast. Převážně čistý les bez podrostu, spousta cest a kopce, to není nic co by naše závodníky mělo překvapit. Na vrcholných závodech jde však hlavně o hlavu, o koncentraci, pečlivost a odolnost vůči tlaku a rušivým vlivům. Pokud naši uspějí z tohoto pohledu, bude to přínosnější než jakékoliv výsledky. Euromeeting je přece jen v první řadě tréninková akce.

Program EM:
pátek - sprint (H 3.2km/110m, D 2.7km/90m)
sobota - long (H 15.6km/610m, D 10.0km/310m)
neděle - štafety (H 3x7km, D 3x5.4km)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Rozcvičením k vyššímu výkonu i proti zranění
Rozcvička připravuje tělo na intenzivní námahu. Zahřeje organismus - lépe se transportuje kyslík i nervové signály. Např. klusání 5-10 min, svalová rozcvička, cvičení na zvýšení pulsu a na závěr stupňovaně 4x 60m. Protažení před startem je důležité (zlepšuje zapojení svalových vláken do pohybu), provádí se s kratšími výdržemi (cca 10-15s). Patří sem i koncentrace a mentální příprava před startem. Má vliv jak na výkon tak na prevenci zranění.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN