CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Kvalifikační duny Čechy nezastavily
 
27.05.2008 | zobrazení 4141
Rozběhy pro long překvapily svou mapovou náročností. Našim se však podařilo závod dobře ustát - v zítřejším finále máme deset z dvanácti možných zástupců.


Pobřežní zalesněné duny nabídly opravdovou mapovou lahůdku, notně opepřenou měřítkem 1:15.000, ve kterém se detailní vrstevnice staly za běhu nečitelnými. Oproti modelovému tréninku se na trati vyskytlo více oblastí se sníženou viditelností, poměrně náročná byla i podložka - vysoké borůvčí, místy klacky, místy bažiny. Přesto dokázala většina závodíků běžet neuvěřitelně rychle - muži atakovali hranici 5min/km! Trenéři po návratu z pozávodního proběhnutí tratí jen nevěřícně kroutili hlavami... Přitom stavitel nedaroval světové elitě nic zadarmo a ve snaze dostat závod z cest do terénu postavil spíš takový delší middle.

:: mapa kvalifikace long D - Dana Brožková

:: mapa kvalifikace long H - Vladimír Lučan

V ženách si nejlepší pozici pro zítřejší odpolední finále vyběhli Dana a Radka Brožkovy - pěkné 3. a 4. místo ve skupině. Další tři naše ženy už chybovaly víc, ale na postup to s jistotou dalo (10. Dočkalová, 11. Stará a 15. Juřeníková). Mezi postupujících 17 se bohužel nevešla Iveta Duchová, která udělala dvě hodně citelné chyby.

V mužích to zpočátku vypadalo na výborný výsledek pro Procházku a Mrázka, kteří se po subjektivně kvalitním výkonu zařadili hned za sebe. Jenže postupně se ukázalo, že světová elita je v současné době neuvěřitelně široká. Ztráta necelých čtyřech minut stačila nakonec oběma na těsný postup... Ještě větší drama si prožil Tomáš Dlabaja, který nakonec postoupil z posledního místa o vteřinu - díky nasazení v závěrečných metrech. Ve skupině B zaběhl skvěle Lála Lučan, který dokázal využít své bohaté zkušenosti ze skandinávských terénů. Přece jen dnes z lesa dýchala tak trochu Jukola-atmosféra. Ve stejné skupině běžel i Michal Smola, který byl po stabilním výkonu v cíli překvapený až dvanáctým místem. Na pátého Lálu přitom ztratil jen minutu, na vítěze necelé tři. A běžet o minutu pomaleji, tak byl out. Dnešní mužská kvalifikace byla opravdu extrémně krutá. O to víc hřejou výkony našich, včetně vpředu startujícího Osvalda Kozáka, kterému na postup chyběla minuta a půl.

Finále startuje zítra až v 15:30 místního času (14:30 v ČR). Terén je trochu záhadou - běží se víc ve vnitrozemí a není k dispozici žádná starší mapa. Ale žádné kopce se rozhodně čekat nedají...

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
následující akce
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN