CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Kvalifikační duny Čechy nezastavily
 
27.05.2008 | zobrazení 4242
Rozběhy pro long překvapily svou mapovou náročností. Našim se však podařilo závod dobře ustát - v zítřejším finále máme deset z dvanácti možných zástupců.


Pobřežní zalesněné duny nabídly opravdovou mapovou lahůdku, notně opepřenou měřítkem 1:15.000, ve kterém se detailní vrstevnice staly za běhu nečitelnými. Oproti modelovému tréninku se na trati vyskytlo více oblastí se sníženou viditelností, poměrně náročná byla i podložka - vysoké borůvčí, místy klacky, místy bažiny. Přesto dokázala většina závodíků běžet neuvěřitelně rychle - muži atakovali hranici 5min/km! Trenéři po návratu z pozávodního proběhnutí tratí jen nevěřícně kroutili hlavami... Přitom stavitel nedaroval světové elitě nic zadarmo a ve snaze dostat závod z cest do terénu postavil spíš takový delší middle.

:: mapa kvalifikace long D - Dana Brožková

:: mapa kvalifikace long H - Vladimír Lučan

V ženách si nejlepší pozici pro zítřejší odpolední finále vyběhli Dana a Radka Brožkovy - pěkné 3. a 4. místo ve skupině. Další tři naše ženy už chybovaly víc, ale na postup to s jistotou dalo (10. Dočkalová, 11. Stará a 15. Juřeníková). Mezi postupujících 17 se bohužel nevešla Iveta Duchová, která udělala dvě hodně citelné chyby.

V mužích to zpočátku vypadalo na výborný výsledek pro Procházku a Mrázka, kteří se po subjektivně kvalitním výkonu zařadili hned za sebe. Jenže postupně se ukázalo, že světová elita je v současné době neuvěřitelně široká. Ztráta necelých čtyřech minut stačila nakonec oběma na těsný postup... Ještě větší drama si prožil Tomáš Dlabaja, který nakonec postoupil z posledního místa o vteřinu - díky nasazení v závěrečných metrech. Ve skupině B zaběhl skvěle Lála Lučan, který dokázal využít své bohaté zkušenosti ze skandinávských terénů. Přece jen dnes z lesa dýchala tak trochu Jukola-atmosféra. Ve stejné skupině běžel i Michal Smola, který byl po stabilním výkonu v cíli překvapený až dvanáctým místem. Na pátého Lálu přitom ztratil jen minutu, na vítěze necelé tři. A běžet o minutu pomaleji, tak byl out. Dnešní mužská kvalifikace byla opravdu extrémně krutá. O to víc hřejou výkony našich, včetně vpředu startujícího Osvalda Kozáka, kterému na postup chyběla minuta a půl.

Finále startuje zítra až v 15:30 místního času (14:30 v ČR). Terén je trochu záhadou - běží se víc ve vnitrozemí a není k dispozici žádná starší mapa. Ale žádné kopce se rozhodně čekat nedají...

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Závodní období
- dominuje krátkodobá psychická příprava na závody
- kondiční a taktická příprava je úzce specializovaná
- trénink má spíš charakter udržovací, regenerační a kontrolní - proto mají delší závodní období negativní vliv na stav celkové trénovanosti
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN