CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Radčin middlovatý den
 
03.06.2008 | zobrazení 3767
I v mapově nejtěžším závodě ME v Lotyšsku se česká vlajka objevila na pódiu mezi nejlepšími - Radka Brožková dokázala zopakovat šesté místo ze sprintu. Dominovalo trio Finek, v mužích prodloužil svou vládu král této tratě, Francouz Thierry Gueorgiou.


Závod se rozhodoval v úvodní části, která probíhala v bažinách. Nachytat se nechala řada světových hvězd, Nor Nordberg dokonce nenašel čtvrtou kontrolu a šel do cíle...

Radka se svým výkonem v cíli příliš spokojená nebyla - mezičasy pak opravdu potvrdily poměrně velké rezervy v podobě několika chyb. Šesté místo je tak dvojnásob optimistickým výsledkem!

V mužích běžel dobrý závod Michal Smola, který neudělal žádnou fatální chybu a "docela to prasil". Čtrnácté místo. Middlová špička je v tomto druhu terénu díky letité mapové rutině trochu jinde - Gueorgiou dokázal běžet o 3,5 minuty rychleji, a to si ještě tentokrát dovolil minutovou chybu! Jan Procházka chyboval v úvodu. Zbytek závodu běžel aktivně ve skupině s Rollierem a visícím Stevensonem.


Radka gratuluje mistryni Evropy Heli Jukole.


Nejlepší ženy. V popředí přední muž Lotyšska, místní prezident.


Radku Brožkovou zastihlo ME ve výtečné formě. Vydržať!


Michal Smola běžel špičkově a měl jeden z nejrychlejších doběhů. "Jedna rychlost navíc by tam ale šla zařadit," tvrdí Bingo před štafetama.


Finská trojka - máma, introvertka a manekýnka.


Novikov běžěl od první kontroly před budoucím mistrem jako tykadlo. Thierry ho nechal běžet a soustředil se na to svoje... Valentin si svou aktivitou vyválčil alespoň šesté místo, na vteřinu stejně s Troengem.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Kdy zakopneme o anaerobní práh?
Anaerobní práh (ANP) je úroveň zatížení organismu, kdy tělo přestává být schopné plynule odbourávat splodiny anaerobního spalování (např. kyselina mléčná). Začíná se hromadit laktát, svaly tuhnou, zhoršuje se koordinace. Výkon začne po krátké době klesat. Důležitá veličina v souvislosti s efektivním řízením fyzického tréninku.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN