CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Equica: držíme palce! A někdo to přijďte zase zkusit.
 
08.07.2008 | zobrazení 4149
Při pohledu na naše reprezentanty by se vám mohlo zdát, že běhají za nějaký Equicaland. Nápis přes celá záda tréninkového overalu se podvědomě vrývá do paměti. Equica však není stát. Je to konzultační firma, akciovka, a nejvýznamější partner reprezentačního družstva.


Equilibrium. Rovnováha, vyváženost. Jeden z klíčových rysů špičkového výkonu v orienťáku. A shodu okolností i jedna ze základních hodnot firemní politiky Equica a.s. Dalším pojítkem je sport obecně, jako fenomén, součást moderního života. "Teď máme frmol, navíc jsme dělali ten firemní triatlon, celkem dost lidí..." Frmol mají furt, kdo ho dnes nemá, ale na sport nezapomínají. A naše reprezentanty významně podporují už pátým rokem.

Proč? Inu, ne každý má to štěstí, že si svůj web může vyšperkovat tak atraktivními modely, jako jsou Tomáš Dlabaja a Petr Losman v akci... Ale bez nadsázky - podpora orienťáku dobře zapadá do filosofie jinak spíše triatlonově orientované firmy. Motto Equica a.s. padne orienťáku jako ulité: "Stojíme na hlavě." A mimochodem - šéf Miras dokonce jeden čas vedl triatlonový svaz a tak dobře ví, jak je pro menší sporty potřebná každá koruna.A co může Equica spoluprací s orienťáky získat? "Vážíme si orienťáků jako lidí, kteří dokážou přemýšlet pod tlakem, doslova za běhu. Navíc jsou často organizačně schopní a flexibilní. To jsou vlastnosti, které vyhledáváme," přibližuje vitální Jana Leitkepová, která má personální záležitosti na starosti. "Pro naše projekty stále hledáme schopné lidi, to je vzkaz, který bychom směrem k orienťákům rádi komunikovali," dodává prostě a na rovinu.

Co taková práce konzultanta v Equica obnáší? Osvětlit to může třeba Michal Horáček, člen RD, který před svým odjezdem do Švédska v Equica pracoval. A rozhodně se můžete obrátit i na personalistku Janu. Nejde jen o zaměstnání na plný úvazek. Práce by se našla i pro studenty nebo na částečný úvazek. "I když máme určité požadavky, není úplně důležité co kdo studoval nebo kde působil. Hlavní je všeobecný rozhled, určité organizační schopnosti a chuť pracovat a učit se. Když se obě strany dohodnou, prostě se to zkusí a po určité době se uvidí, jestli to funguje. A teď mě omluv, musím valit na MiFi," loučí se Jana.

Smlouva na letošní rok je dojednaná. "Tak ať to na tom mistrovsví vyjde, držíme palce! A vyřiď tam u vás, ať to někdo přijde zkusit. Fakt bychom nějakýho orienťáka brali, a žádný medaile mít ani nemusí," vyprovází mě ze své velitelské kanceláře Mirek Horák.

sídlo firmy: Equica a.s., Rubeška 215/1, 190 00 Praha 9 – Vysočany 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
následující akce
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Rozcvičením k vyššímu výkonu i proti zranění
Rozcvička připravuje tělo na intenzivní námahu. Zahřeje organismus - lépe se transportuje kyslík i nervové signály. Např. klusání 5-10 min, svalová rozcvička, cvičení na zvýšení pulsu a na závěr stupňovaně 4x 60m. Protažení před startem je důležité (zlepšuje zapojení svalových vláken do pohybu), provádí se s kratšími výdržemi (cca 10-15s). Patří sem i koncentrace a mentální příprava před startem. Má vliv jak na výkon tak na prevenci zranění.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN