CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Kvalifikace long: ženy vystrčily růžky, Smola na to má
 
15.07.2008 | zobrazení 4086
V sobotním finále klasiky uvidíme všechny české ženy. Dana Brožková a Eva Juřeníková si navíc vyběhly povzbudivé pozice pro útok na čelní místa.


Eva doběhla druhá s velmi lichotivým odstupem za obhájkyní titulu Minnou Kauppi. "Minna tam ale nechala tři minuty," skromně upřesňuje Eva. "Ale jsem hodně spokojená, na některých postupech jsem lehce ztratila fyzicky, ale mapově si před finále věřím."

Dana v cíli nad mapou odmítavě kroutila hlavou. "Je škoda, že když máme MS doma, mapa je zmapovaná tak, že to je pro nás nevýhoda," naráží pak na fakt, že IOF donutila naše mapaře k mnohem větší míře generalizace než na jakou jsme zvyklí. "Na některých místech bylo těžké situaci pochopit." Přesto si Dana před sobotou zajistila třetím místem dobrou startovní pozici v závěru.

Neztratila se ani debutantka Jana Panchártková - startovala první, vysekla jednu dvouminutovou chybu, ale přesto je i pro ni ztráta na nejlepší povzbuzením před finálovým startem.

První z mužů odstartoval do závodu Jan Mrázek, který už si z MS odveze jedno pěkné umístění ze sprintu. I v dnešní kvalifikaci běžel stabilně bez větších zaváhání a s přehledem si zajistil postup. Jeho výkon snese hodně přísná měřítka - za vítězným Hubmannem zaostal o 4 minuty, na druhého Johanssona už ztrácel jen 2:30. První dvacítka není nereálná ani na longu.

Naopak Petru Losmanovi dnešní závod moc nesedl, hlavně v druhé "vegetační" části. Po chybě na druhé kontrole se ještě stačil dostat zpátky na postupové pozice, ale dvojchyba 3+1´ v polovině trati znamenala propad až do třetí desítky. "Udělal jsem spoustu chyb, místama jsem nechápal mapu, nedařilo se mi držet směr... Nechal jsem tam hodně, ale devět minut na Schneidera bych tam nenašel...," bilancuje nesmírně zklamaný Sosák, kterému se naplnila jeho nejtemnější noční můra - po dvojitém vypadnutí vloni na Ukrajině se mu nepodařilo postoupit ani na domácí půdě.

Pak už se čekalo jen na Michala Smolu, který pole startujících uzavíral. Hlášení z prvního mezičasu bylo nepříjemnou sprchou, Smola je až jedenáctý. "Nechal jsem všechno na jedné kontrole. Takový malý srázek ve svahu, čtvrtá kontrola. Vůbec jsem ho nemohl najít, už jsem fakt nevěděl, co mám dělat," líčí jeden ze spolufavoritů celého longu své dnešní martýrium. Usmívá se u toho - do cíle nakonec doběhl devátý a s přehledem postoupil. Mezičasy prozrazují, že chyba ho stála tři a půl minuty! Michalova ztráta na vítězného Švéda Troenga je přitom jen 3:14... Velká škoda, dobrá startovní pozice dodá vždy další elán.

Na stejné kontrole udělalo výraznou chybu několik dalších špičkových závodníků, po závodě se tam ztratili i švýcarský a český trenér, kteří si běželi ověřit vyprávění svých borců ;) Hodně zapeklité místo. Ať je to jakkoliv, Michal Smola ve zbytku závodu jasně prokázal, že je schopný se ve finále prosadit. "Dneska to pocitově ještě neběželo nic moc. Pozítří mě čeká middle, a tam už to bude určitě lepší."

Zítra se middlová část týmu přesunuje ráno do Jeseníků, aby si ještě během dne znovu osahala místní specifický horský terén. Závodníci a realizační tým se nastěhují do jednoho z penziónů přímo ve Staré Vsi - program čtvrtečního dvojzávodu je nabitý a delší ranní cestování by jen zvýšilo celkovou zátěž.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Umění odpočívat
Pořádně trénuj, ale najdi odvahu i na řádný odpočinek! Není umění se utavit, je umění trénovat efektivně. (Když např. Michal Horáček cítí, že je přetažený, jde se do lesa jen projít.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN