CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Student Dlabaja zlatý na sprintu
 
30.07.2008 | zobrazení 4281
Hned první závod na akademickém mistrovství světa přinesl další rozšíření letošní sbírky úspěchů českého OB. Tomáš Dlabaja zvítězil, Dana Brožková doběhla těsně druhá.


Dlabaja si tak doběhl pro zatím nejvýraznější úspěch kariéry. Jeho náskok na druhého Fina Taanilu byl poměrně výrazný - 10 vteřin. "Na rozdíl od finále mistrovství světa jsem dnes zaběhl zase čistý závod - tak jako na nominačkách v Šumperku. Jen fyzicky to nebyl ten správný pocit. Běžel jsem bez chyby a tak jsem tušil, že na medaili by to mělo stačit. Ale zlato mě příjemně překvapilo." Zdá se, že o zlatu rozhodl postup na předposlední kontrolu. "Naběhl jsem do nepřekonatelného plotu, který vedl přes silnici. Nevšiml jsem si toho," prozradil v cíli druhý Vesa Taanila. Dobře zaběhli i oba další Češi. Jan Procházka skončil šestý: "Nechal jsem tam možná dvakrát pět vteřin. Těžko se to odhaduje, bylo to v trávě, v lesoparku, místy trochu jako klasický orienťák. A běžecky to moc netáhlo," dodává Bet, který běhá sprinty v poslední době také stabilně skvěle, ale i po dnešním závodě bude stále čekat na absolutní výsledkový průlom. Ani juniorský mistr světa Štěpán Kodeda nebyl s patnáctým místem úplně spokojený: "Byly chybky, místama jsem zbytečně kličkoval."

Naopak Dana Brožková byla se stříbrem spokojená. Také ona zaběhla bezchybný závod. "Málem jsem se taky nachytala na ten neprůběžný plot na předsběrku. Všimla jsem si toho až na poslední chvíli." Pro vítěznou Švýcarku Seline Stalder je dnešní výsledek na rozdíl od Dany prozatímním vrcholem její stoupající kariéry. "Obětovala jsem start na O-Ringu a vyplatilo se." Třetí doběhla Španělka Ester Gil, velké překvapení závodu. "V dalších závodech nebudu myslet na medaile, chci si dál závodění hlavně užívat," odtušila skromně na tiskovce. Medialové šance měla i Radka Brožková, která začala skvěle. "Pak jsem ale udělala tři čtyři chybky, nesrovnala jsem se do toho. Vyvrcholilo to tím plotem na předsběrku. Mrzí mě hlavně velká ztráta na nejlepší." Radka doběhla i tak desátá, pár vteřin za osmou Ivetou Duchovou. Všichni naši tak dnes zaběhli dobrý závod.

Zítra se pokračuje klasickou tratí. Poměrně plochý terén je místy vrstevnicově zajímavý. Převažuje však pocit z převážně špatné průběžnosti, který stručně vyjadřujeme slovem humus. Bojovnost bude důležitá. "Chce to rvát rovně a úplně se neztratit," naznačuje zítřejší taktiku Michal Smola.

:: mapa sprint ženy (s postupy Dany Brožkové)

:: mapa sprint muži

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Trénuješ? Spi a jez!
Tr.efekt = trénink + (zotavení, regenerace, spánek) + jídlo. Trénink vede nejprve k okamžitému poklesu výkonnosti, po zotavení však tělo kompenzuje předchozí strast zvýšením své kapacity (tzv. superkompenzační efekt). To je smyslem tréninku. Bez pořádného odpočinku a stravy k tomu nedojde!
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN