CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Okurky pomalu končí, naši skvěle i ve světovém rankingu
 
04.09.2008 | zobrazení 4049
Měsíční repreprázdniny jsou u konce. Ještě nás čekají světové poháry ve Švýcarsku a kemp v Maďarsku. Dana Brožková vstupuje do podzima z patého místa ve světovém rankingu.


Vysoko si stojí i ostatní členové základu RD: Michal Smola je sedmý, Tomáš Dlabaja třináctý, Eva Juřeníková patnáctá a Radka Brožková sedmnáctá. Takhle vysoko Češi ještě nikdy v historii WR nebyli. (Do žebříčku WR se započítávají čtyři nejlepší výsledky ze závodů se statusem WRE za poslední roční období.)

V lize národů je naše postavení mnohem slabší - tam se započítává postavení dvaceti nejlepších mužů a žen z té které země. My však WRE nepořádáme a tak máme jen šest mužů s plným počtem čtyř závodů - tím šestým je Jan Šidla. Naši muži jsou v tomto žebříčku patnáctí, ženy sedmé.

Světový ranking je však zatím spíše hříčkou než důležitým kritériem. Proto také náš svaz k domácímu pořádání WRE nijak nepodbízí. Za každý závod WRE se totiž musí platit odvod do kasy IOF a význam světového rankingu zatím tyto prostředky nevyvažuje.

Jestliže světový ranking je soutěž typu "aha kolikátý to jsem?", pak ani světový pohár nemá v poslední době o moc vyšší kredit. Celý seriál se potýká s problémy v oblasti načasování jednotlivých závodů i celkové férovosti. Vždyť v některých závodech svěťáku může startovat až deset zástupců nejsilnějších zemí, zatímco na MS, které je do SP také zařazeno, může každý stát postavit jen tři borce. A viděno subjektivním pohledem české reprezentace - světový pohár nám kromě nesmírně cenných závodních zkušeností nic nepřinese. Případný úspěch neznamená vůbec nic, jen dílčí příjemnou kariérní epizodu.

Vrcholy letošní úspěšné sezóny jsou za námi, v reprezentačním plánu však ještě několik výjezdů zbývá. Začátkem října se pět závodníků zúčastní finále SP, které se běží tradičně ve Švýcarsku. Tradiční je i program: delší krátká trať a městský sprint. Do lesů a parku v Zürichu vyběhnou sestry Brožkovy, Eva Juřeníková, Michal Smola a Jan Procházka. O pozice v celkovém hodnocení SP nejde, cílem je zaběhnout další povedené závody - třeba tak, jak se to povedlo vloni, kdy naše minivýprava odjížděla od Rýna se čtyřmi umístěními do desátého místa.

:: Postfinance Sprint - web závodu

Koncem října pak vyrazí reprezentační konvoj opačným směrem. Maďarský Miskolc bude za rok hostit mistrovství světa, které bude, i díky své kontinentální povaze, pro naše závodníky další šancí naplno skórovat. Na prvním oficiálním přípravném kempu se sjedou všechny silné týmy, aby si v sezónním dojezdu vyzkoušely specifika terénů nejen v pohoří Bükk, ale i v maďarské části Silické planiny. Maďaři si na daný termín naplánovali i domácí šampionát na klasice, který by tak mohl mít, alespoň papírově, vyšší úroveň než leckterý závod SP. Naším cílem na maďarském výjezdu však nebudou výsledky, ale poznatky a impulsy.

:: tréninkový kemp HUN no1 - oficiální rozpis

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Sportovní forma...
... je nejen stav nejvyšší trénovanosti jednotlivých složek výkonu (taktika, technika a fyzička), ale hlavně jejich úspěšné propojení do kvalitního sportovního výkonu. Nejméně stabilní složkou je psychika, proto má na výkon relativně největší vliv.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN