CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Na švýcarské rovině třikrát do desítky
 
04.10.2008 | zobrazení 3896
Předposlední závod SP se stal kořistí Minny Kauppi a domácího Daniela Hubmanna. Dana Brožková a Jan Procházka doběhli jako nejlepší z našich shodně na devátém místě.


I přes sychravé počasí, zpestřené s přeháňku s kroupami, se běhalo až neuvěřitelně rychle. Pokud pořadatelé změřili správně trať, běželi vítězové průměrem 4:12 a 5:15 min/km!

Naši se v pro nás přátelském "hradubickém" terénu drželi celý závod v popředí. Nejblíže k pódiovému umístění měl tentokrát Michal Smola, kterého nevýhodná obíhačka na předposlední kontrolu připravila o 5.místo. "Myslel jsem si, že to bude zarostlé a tak jsem to radši pojistil po cestě." Bingo tak nakonec doběhl desátý. Ještě o šest vteřin lépe zaběhl Jan Procházka, který si tak doběhl pro nejlepší "lesní" výsledek kariéry a konečně dokázal, že patří ke špičce i bez štafetového kolíku. "Běžel jsem to v podstatě bez větší chyby." Vítězný Hubmann deklasoval zbytek startovního pole rozdílem třídy, ačkoliv na doběhu vypadal ze špičky nejpomaleji. "Vypadá to, jako by od MS ještě pořádně točil," glosuje jeho fantastický výkon Michal Smola, který si dal, stejně jako mnoho dalších borců ze světové špičky, po MS několik volnějších týdnů.

Také Dana Brožková ztrácela ve vyrovnaném závodě jen půlminutu na páté místo, když minutu nabrala už v úvodu. Spokojená nebyla ani Eva Juřeníková, která doběhla devatenáctá. "Minutová chyba těsně před cílem, to je v takovém terénu moc." Druhým místem za suverénní Kauppi překvapila stále se lepšící Dánka Soes, které musel dnešní terén naprosto vyhovovat.Závody se konaly na plovárně jednoho ze satelitních městeček a atmosféra byla velmi komorní. U doběhu stálo zhruba sto lidí, žádná vřava se tentokrát nekonala. Ani Švýcaři nedokážou dostat diváky na řadový závod SP mimo město. Pravda, počasí tentokrát pořadatelům také moc do not nehrálo... I tak bylo možné závod sledovat na velkoplošné obrazovce a také na internetu. V aréně však absolutně scházely informace o výsledcích, které jako by se na obrazovku nedokázaly protlačit skrze nehybná loga sponzorů. Někteří závodníci tak dlouho netušili, jak vlastně dopadli... Na zítřejší sprint se očekává nejen větší návštěva, ale i lepší počasí. Snad obojí vyjde.Tratě:www.postfinancesprint.ch

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Co fyziologicky obnáší "zotavení"?
- uklidnění, návrat funkcí do klidového stavu (srdce, dýchání...)
- obnova energie
- obnova rovnováhy vnitř. prostředí
- výstavba tkání, syntéza bílkovin
- odstranění zplodin látkové výměny
- pokles svalového napětí
- snížení emočního napětí Jednotlivé složky vyžadují různě dlouhý čas.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN