CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Letošní sezóně zamával z pódia i Jan Procházka
 
06.10.2008 | zobrazení 4029
Povedené finále světového poháru uzavřelo letošní mezinárodní sezónu dospělých. V parku kolem curyšské univerzity potvrdili svá celková prvenství Anne Margrethe Hausken a Daniel Hubmann. Pro další posun svých výsledkových hranic si dospurtoval šestý Jan Procházka.


"Bylo to nečekaně pěkné," shodovali se v cíli spokojení závodníci. Pořadatelé připravili rychlou, ale pestrou trať s jedním překvapením v podobě povinného úseku shodišťovým systémem podzemního bunkru. "Tam jsem se tak zamotala, že jsem se musela nahoře zastavit a pořádně rozhlédnout, abych zase pochytila správný směr," vyprávěla po doběhu Minna Kauppi.

Oproti sobotě dorazili v neděli k univerzitě i diváci, kteří vytvořili v cílovém prostoru tradiční švýcarský kotel. K vydařenému svátku OB přispělo i slunečné počasí, které obecenstvo zahřálo stejně jako výkony domácích mužů, kteří závod zcela opanovali. Mezi těmi, kteří jim dokázali sekundovat byl vedle Thierriho Gueorgiou tentokrát i Jan Procházka. "Běžel jsem to na co mám, bez chyby," komentoval spokojený Bet, který má za sebou první měsíc pobytu ve finském Joensuu. Pak sice jednu zhruba desetivteřinovou chybu objevil, to však nic nemění na tom, že jeho víkendová bilance 6+9 znamená vedle sedmého místa z MS razantní průnik do světové špičky. Tam už sídlí Michal Smola, který v neděli zopakoval desáté místo ze soboty. "Nemám teď kdovíjakou formu," potvrzuje Michal mimoděk fakt, že naši teď na kontinentu patří opravdu stabilně ke špičce.

To ostatně svými výkony potvrdily i ženy, které tentokrát sice zaostaly za nejlepší desítkou, ale 13. a 15. místem potvrdily výkonnostní stabilitu našeho týmu. V závodě startovali za ČR čtyři závodníci a všichni doběhli mezi čtyřicítkou vyvolených do 15.místa.

V celkovém hodnocení SP patří Daně Brožkové 13.místo, Michal Smola je osmnáctý. Naši však běželi jen 8 závodů ze 13. Priority ležely letos jinde. Obětovat umístění v první desítce SP ve prospěch výkonu na MS je obchod, který se letos rozhodně vyplatil.

Z výsledků:
Muži: 1. Hubmann SUI, 6. Procházka, 10. Smola
Ženy: 1. Hausken NOR, 13. Brožková D, 15. Juřeníková

13.závod SP, sprint Irchel park, Zürich - výsledky

Mapy sprintu s postupy Daniela Hubmanna:
1. část
2. část

celkové výsledky SP 2008 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Mrštný jako lasička?
Protahování a cvičení na obratnost vedou nejen k prevenci zranění, ale i ke zlepšení ekonomiky běhu a výkonnosti. Protahování zlepšuje četnost zapojování svalových vláken do pohybu a rozšiřuje pohybový rozsah. Cvičení na obratnost působí na lepší svalovou koordinaci a mrštnost, což je v terénu důležité.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN