CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Maďarsko? Víme, co nás čeká
 
27.10.2008 | zobrazení 4333
Průzkum maďarského suťoviště ustáli všichni ve zdraví. Představa o podobě příštího MS nabyla jasných kontur.


TRÉNINK 1 a 2

Dvě kola kratšího middlu. Úkolem bylo tratě jakkoliv oběhnout s důrazem na seznámení se s terénem, který je poměrně relevantní pro middle na MS. Zjištění: na rozdíl od reliéfem podobných terénů v okolí Pécse, kde jsme byli v lednu, jsou Bukové hory kamenité - terén rozhodně nepatří mezi ty běžecky jednoduché. Rozhraní zelené barvy jsou jen nahrubo načrtnutá a nelze je využít k orientaci. Tréninková mapa celkově moc nedrží kvalitu, na MS to bude jistě lepší.

TRÉNINK 3

Sprint na mapě z květnového Euromeetingu. Tempo opět podle chuti. Úvod v lesnatém svahu, závěr v parku. Úvodní část hodně zrádná - na "čtyřce" to v čistém lese rychle utíká a v rýhách je těžké udržet kontakt s mapou. Pěšiny jsou v listí v podstatě neviditelné. Závěr v parku pěkný, volby postupu přes mosty, kontroly jsou většinou viditelné.TRÉNINK 4

Maďarské mistrovství na klasice - kvalifikace.
Hodinový přesun z Miskolce do oblasti Aggtelek (u hranice naproti Silicke planine). 3 skupiny, které mají několik společných kontrol. Úkolem bylo snažit se zaběhnout co nejlépe. Dosažené výsledky jsou celkově spíše slabší - v mnoha případech se už projevil podzimní oraz. Skvělým výkonem na sebe upozornil debutující Vojta Král, v ženách se závod nejvíc povedl Ivetě. Každopádně jsme nabrali nezbytné závodní zkušenosti, které pomůžou vytvořit tu správnou představu pro řízení tréninku.

TRÉNINK 5

Maďarské mistrovství na klasice - finále.
Opět Aggtelek, nově zmapovaný prostor v sousedství embarga. V porovnání s ostatními terény snadno průběžný, téměř bez kamení. Na kilometry poměrně dlouhé tratě se ukázaly jako krátké - Daniel Hubmann dokázal proletět 17.2km v kopcovitém terénu za 86 minut. Přesně 5 minut na kilometr... Stejně skvělý výkon podala v ženách i Anne Margrethe Hausken. Naše výprava pojala vzhledem ke stavu podzimní trénovanosti finále už opět jen jako poznávací trénink. Závodili ti, kteří měli chuť. Nejlépe Eva, která 5.místem v A-finále opět ukázala svou podzimní formu.

TRÉNINK 6

Bükkfennsík Kupa - WRE middle
Program kempu uzavřel middle. Po poměrně dlouhé klasice a předchozím programu už nebyla většinou moc chuť do běhu, ale nakonec bylo dobře, že jsme tuhle trať oběhli. Stavba tratě totiž jasně naznačila, jak by middle v místním poměrně nemiddlovém terénu mohl na MS vypadat. To ostatně potvrdil i hlavní pořadatel MS Áron Less i dobře informovaní členové maďarské reprezentace.Toto je jen rekapitulace. Detailnější analýza se tu časem objeví také.

Začíná nový tréninkový rok. Do další dřiny odstartujte zdraví, odpočatí a v pohodě. Pokud jste si ještě nedali oraz, tak začněte paradoxně trénovat odpočinkem.

Díky všem za pohodový a přitom konstruktivní přístup v průběhu kempu, díky Murkovi za skvěle zajištěné snídaně. Nabíjejte světla na Vysočinu! 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
Světové hry    25.-27.7.
Vratislav (POL)  (RD)
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Doba zotavení je klíčem k růstu výkonnosti
Doba zotavení po tréninku závisí zejména na intenzitě, méně i na délce práce. Doby plného zotavení: nízká intenzita (60-75%) 6-36h, střední intenzita (75-85%) 12-48h, vysoká intenzita (85-95%) 24-72h, naplno (95-100%) 24-96h, speciální posilování/ anaerobní trénink 24-96h. Určující je i trénovanost jedince. Doba zotavení je klíčovou veličinou při smysluplném sestavování tréninkového plánu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN