CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Mistry přijme ministr
 
09.12.2008 | zobrazení 3758
Někteří naši reprezentanti budou mít v pátek 12.12. docela napilno při přesunech přes české území. Kromě večerního vyhlášení ankety je totiž čeká přijetí u ministra školství.

Michal Smola a Tomáš Dlabaja byli pozváni jako nositelé titulu akademických mistrů světa. A mistryně světa Dana Božková byla na stejnou akci pozvána v rámci skupiny nejúspěšnějších olympioniků jako výjimečná zástupkyně neolympijského odvětví - to je výrazné symbolické ocenění úspěchu nejen Dany, ale i celého českého orientačního běhu v letošním roce.

Po návštěvě u ministra, která se koná od 10h na Malé straně v Praze, se reprezentanti přesunou do Prostějova, kde od 17:30 startuje letošní slavnostní vyhlášení ankety o nejlepšího orientačního běžce. A netřeba dodávat, že letos bude co vyhlašovat i oslavovat. (Akce se koná pod taktovkou agentury TK Plus.)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Statická nebo dynamická síla?
Obě. Kromě dynamické síly, tzn. síly kontrakce svalu, je pro běžce důležitá i statická síla, kdy svaly pasivně drží určité napětí. Týká se to hlavně svalů trupu, které zakrňují i díky počítačové kultuře - např. spodní vnitřní břicho, mezilopatkové svaly... Tyto partie je třeba trénovat speciálními cviky, jinak se vystavujeme možnosti přetížení některých tělesných partií.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN