CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Jíst, makat, jíst, makat, (potit), jíst, spát...
 
02.02.2009 | zobrazení 4738
Tak trochu jako na legendární hokejové "baze" si asi minulý týden připadali reprezentanti při objemovém soustředění na Churáňově. Rozdíl je jen v tom, že nikoho není potřeba k tréninku nutit a k večeři nebyl ani jednou boršč.


Objemový kemp na Šumavě už se stal tradicí. A také letos se zdáli být účastníci se svou prací hodně spokojení. "Sám bych se takhle nekous," definuje kouzlo společného pobytu jeden reprezentační blogger. "Když se člověk nemusí o nic starat a nic ho neruší, to se to trénuje." Všichni se však ale také shodují, že týdenní tour-de-ski bohatě stačí.

Základnou pro kemp se stal opět Sporthotel Olympia, patřící pod křídla ČSTV. Zařízení sice zoufale potřebuje investice, drobné nedostatky ale vynahrazuje skvělá poloha, vstřícné jednání a flexibilní stravování, které pokryje bez problémů i dvoj- až trojnásobný apetit některých trénujících.

Letošní týden byl co se týče podmínek snad zatím vůbec nejlepší. Stabilní teplota kolem -5°C, klidné počasí bez přeháněk a díky tomu skvěle upravené stopy umožnily pořádně zapracovat na rozvoji obecných kondičních parametrů. Na akci se vystřídalo celkem 17 členů RD. Natrénované týdenní maximum představuje 33 hodin, zahrnujících 350km na lyžích a 80km běhu, zdaleka ne jen v těch nejnižších intenzitách.

Zdravotní stav týmu je převážně bezproblémový (ťuk ťuk). Už za tři týdny vyměníme sněhové pláně za větrné portugalské pahorky.

:: tréninkový LOB - výsledky 
tisk
  narozky dnes slaví
 Iva Košárková     Michaela Omová    
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
následující akce
dráhový test č. 2    2.6.
Praha - Děkanka  (JRD)
nominační krátká č. 2    3.6.
Řitka  (JRD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
Jak efektivně trénovat? V lese!
Budeš dobrý v tom, co trénuješ (obecná pravda). Pokud to obrátíme: Chceš-li být v něčem dobrý, trénuj to! Pro orientačního běžce je nejdůležitějším tréninkem orientační běh vysoké intenzity. Všechno ostatní jsou alternativní formy tréninku, které využíváme proto, abychom rozvíjeli některou činnost zvlášť, z časoprostorových důvodů apod. OB vysoké intenzity je základem tréninku mnohých světových es.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN