CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Jíst, makat, jíst, makat, (potit), jíst, spát...
 
02.02.2009 | zobrazení 4873
Tak trochu jako na legendární hokejové "baze" si asi minulý týden připadali reprezentanti při objemovém soustředění na Churáňově. Rozdíl je jen v tom, že nikoho není potřeba k tréninku nutit a k večeři nebyl ani jednou boršč.


Objemový kemp na Šumavě už se stal tradicí. A také letos se zdáli být účastníci se svou prací hodně spokojení. "Sám bych se takhle nekous," definuje kouzlo společného pobytu jeden reprezentační blogger. "Když se člověk nemusí o nic starat a nic ho neruší, to se to trénuje." Všichni se však ale také shodují, že týdenní tour-de-ski bohatě stačí.

Základnou pro kemp se stal opět Sporthotel Olympia, patřící pod křídla ČSTV. Zařízení sice zoufale potřebuje investice, drobné nedostatky ale vynahrazuje skvělá poloha, vstřícné jednání a flexibilní stravování, které pokryje bez problémů i dvoj- až trojnásobný apetit některých trénujících.

Letošní týden byl co se týče podmínek snad zatím vůbec nejlepší. Stabilní teplota kolem -5°C, klidné počasí bez přeháněk a díky tomu skvěle upravené stopy umožnily pořádně zapracovat na rozvoji obecných kondičních parametrů. Na akci se vystřídalo celkem 17 členů RD. Natrénované týdenní maximum představuje 33 hodin, zahrnujících 350km na lyžích a 80km běhu, zdaleka ne jen v těch nejnižších intenzitách.

Zdravotní stav týmu je převážně bezproblémový (ťuk ťuk). Už za tři týdny vyměníme sněhové pláně za větrné portugalské pahorky.

:: tréninkový LOB - výsledky 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
Světové hry    25.-27.7.
Vratislav (POL)  (RD)
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
"Nadhraniční trénink"
... umožňuje jedinci poznat sebe sama. Jde o překonávání zdánlivě nepřekonatelných překážek, exkurzi na dno vlastních sil a možností. Odhaluje zejména psychické charakteristiky, ale i slabiny fyzického výkonu na úrovni maxima nebo sklon k různým chybám v maximálním tempu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN