CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Equica se dvěma orienťáky čtvrtá na pražském maratonu
 
11.05.2009 | zobrazení 4100
Petr Losman a Vojta Král přispěli kvalitními výkony k přednímu umístění kombinovaného týmu Equica a.s. a české reprezentace v OB ve štafetovém závodě při Pražském maratonu.


Firemní štafetový závod startoval patnáct minut za hlavním polem maratónského běhu a jeho závodníci se tak nejen museli poprat se svými úseky, ale také se proplétat mezi hrdiny, kteří se rozvážným tempem vydali zdolat celou maratónskou vzdálenost.

Společně s našimi borci si v týmu zaběhli Mirek Horák (ředitel Equica) a Ondra Valenta, bývalý reprezentant v běhu na lyžích, nyní úspěšný manažer. "Bylo to fajn, rychlejší už holt asi nebudem," zhodnotil závod za manažéry Miras.

Petr Losman jistě cítil při nedělním startu v nohách sobotní vítěznou patnáctikilometrovou klasiku žebříčku B v Brzicích - i tak dokázal svůj dvanáctikilometrový finiš proběhnout průměrem 3:16 min/km...

Silný den měl i Vladimír Lučan, který zdolal svůj první maraton v hodně solidním čase 2:39:51. Gratulace!

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Statická nebo dynamická síla?
Obě. Kromě dynamické síly, tzn. síly kontrakce svalu, je pro běžce důležitá i statická síla, kdy svaly pasivně drží určité napětí. Týká se to hlavně svalů trupu, které zakrňují i díky počítačové kultuře - např. spodní vnitřní břicho, mezilopatkové svaly... Tyto partie je třeba trénovat speciálními cviky, jinak se vystavujeme možnosti přetížení některých tělesných partií.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN