CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

SP2: Bet skončil pod pódiem
 
10.06.2009 | zobrazení 3807
Ve finále sprintu ve finském Salo dokázal Jan Procházka zopakovat skvělý výkon z loňského finále SP v Zürichu. Tentokrát to na velkou bednu těsně nestačilo, Bet doběhl 7. a stejná příčka mu patří i v průběžném pořadí SP po prvních dvou kolech. Solidně zvládnutá angína.


Vítěznému Hubmannovi dokázal důstojně sekundovat jen Rus Chramov - přesně stejná dvojice titánů ovládla i loňský závod na MS v Olomouci. Třetí dnes doběhl Emil Wingstedt, a stejně jako v Olomouci byl i dnes po doběhu diskvalifikovaný. "Thierry mi říkal, že Emil vynechal kontrolu," osvětluje Bet - který byl dnes také sedmý stejně jako při domácím MS... Vzácná paralela.

"Když jsem v cíli zjistil, že jsem tak vepředu, tak mě to mile překvapilo. Vůbec jsem netušil, jak si stojím... Velké chyby nebyly žádné, ale drobnosti by se našly, jako vždycky," hodnotí svůj závod náš dnes nejúspěšnější muž. Skvěle běžel i Tomáš Dlabaja - nebýt chybného odbočení na jednom z delších postupů, mohl být ve výsledcích mnohem výš, než na konečném patnáctém místě... "Spletl jsem si odbočku. Vypadá to stupidně, ale odboček tam bylo ve skutečnosti třikrát víc. Ty na soukromých pozemcích ale nejsou v mapě." (V polovině závodu byl Olaf 9., o 4" před Betem. Při postupu na K13 pak ztratil přes 20".)

Michal Smola nemá sprinty příliš v lásce a v tom dnešním se moc nenašel. "Udělal jsem tam spoustu kliček a takových malých p...ovin." Za konečné 27. místo se však body do SP berou taky.

Svou sprintérskou nadvládu opět potvrdili Švýcaři, do první desítky se jich protlačilo hned 5!

ženský závod byl nakonec mnohem dramatičtější, než jak to naznačovaly výsledky z kvalifikace. K velkému sólu se nadechla domácí Minna Kauppi, které se kvalifikace moc nevydařila, ale ve finále jasně dominovala. Velká favoritka Niggli doběhla až čtvrtá. Dobře běžela i Dana Brožková - časově to dalo na dvanácté místo. Neměla však bohužel oražené dvě kontroly (to byl zřejmě důsledek snahy o co nejrychlejší ražení s pro nás neobvyklým systémem Emit) a následovala diskvalifikace. Jediným umístěním českých žen z tohoto kola SP tak je 28. místo Venduly Klechové.
SP2 - sprint finále, Salo, FIN

Muži
1.  Hubmann   SUI 14:23
7.  Procházka  CZE 15:12
15. Dlabaja   CZE 15:29
27. Smola    CZE 16:17
(ze 34 ve finále)

Ženy
1.  Kauppi   FIN 15:37
28. Klechová  CZE 17:57
   Brožková D CZE disk


 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
"Nadhraniční trénink"
... umožňuje jedinci poznat sebe sama. Jde o překonávání zdánlivě nepřekonatelných překážek, exkurzi na dno vlastních sil a možností. Odhaluje zejména psychické charakteristiky, ale i slabiny fyzického výkonu na úrovni maxima nebo sklon k různým chybám v maximálním tempu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN